Srbija seniori - HIMNA

XXIX EP 2015.

Poraz odbojkaša Srbije od Rusije, naredni korak osmina finala EP

Muška seniorska reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto u D grupi na XXIX EP 2015, pa će u osmini finala igrati protiv Estonije, u utorak 13. oktobra od 17,30 časova. Rusija je večeras u Busto Arsiciju, u poslednjem, 3. kolu D grupe, pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:23, 21:25, 25:18 i 25:20, posle 121 minuta igre.
Utakmicu u dvorani „Pala Jamamaj“ posmatralo je 3800 gledalaca, a sudili su Pjotr Dudek iz Poljske i Vim Kambre iz Belgije.
Srbija će u osmini finala EP 2015. igrati protiv Estonije, a ukoliko savlada Estonce, rival izabranicima Nikole Grbića u četvrtfinalu biće Francuska. To je epilog poslednjeg kola u grupama u Busto Arsiciju i Torinu. Srbija je poražena od Rusije, u meču u kome su odbojkaši Srbije posle odlične igre tokom prva dva seta u trećem I četvrtom posustali i prepustili inicijativu Rusima, koji su to i te kako znali da kazne. Činilo se da Srbija može i do pobede, naročito posle izuzetno pametne igre u drugom setu. Ipak, nedostatak koncentracije na početku trećeg i četvrtog seta doneo je Rusima veliku prednost, koju su uspešno uvećavali i čuvali do kraja.
Rusija je povela na početku meča sa 3:1, a Srbija uspela da izjednači na 5:5. Ponovo su Rusi stigli do dva poena prednosti – 7:5 i 8:6, ali je Srbija oba puta izjednačila. Usledio je period igre poen za poen, a mora se reći da je Srbija delovala kompaktno, sa dobrim servisom i prijemom i malim brojem grešaka. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14 za Rusiju, ali je Srbija ponovo izjednačila, baš kao i posle 18:16 za Ruse. Poveli su Rusi tada sa 20:18, pa 22:19 i stigli do tri set lopte – 24:21. Uspela je Srbija da anulira dve, ali ne i treću, pa je Rusija prvi set dobila sa 25:23.
Prvo vođstvo u meču Srbija je imala na poečtku drugog seta, kada je povela sa 1:0, pa 2:1. Rusi su preokrenuli na 3:2, a Srbija zatim povela sa 5:4. Ponovo su Rusi napravili preokret i na prvom tehničkom odmoru vodili sa 8:7, pa 9:7, da bi Srbija serijom 3:0 stigla do prednosti od 10:9. Vodili su opet Rusi sa 12:11, pa Srbija sa 13:12 i 15:13. Posle drugog tehničkog tajm – auta, Srbija je povela sa 17:15 i 18:16, ali su Rusi uspeli da izjednače. Nakon izjednačenja na 21:21 na servis je stao Marko Podraščanin, a blokerski je bio izuzetno raspoložen Srećko Lisinac, pa je Srbija sa četiri uzastopna poena okončala set sa 25:21 i izjednačila na 1:1 u setovima.
Početak trećeg seta obeležila je izjednačena igra, da bi Rusi poveli sa 4:2, a posle 4:3 i sa 7:3. Vodila je Rusija sa 11:5, kada je Nikola Grbić zatražio i drugi trenrski tajm – aut u drugom setu, a na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:8 za Rusiju. Pokušao je Grbić i sa izmenama, pa su u igru ušli Petrić, Brđović i Starović. U finišu, Rusi su vodili sa 20:13, pa 24:16, a set su dobili sa 25:18 i poveli sa 2:1 u setovima.
Četvrti set je počeo visokim vođstvom Rusije od 5:1, pa je Grbić morao da zatraži tajm – aut. Vodila je zatim Rusija sa 8:3, 10:5, pa 13:6, kada je Grbić i drugi put zatražio tajm – aut. Na drugom tehničkom tajm – autu Rusija je vodila sa 16:8, a potom sa 18:9, 21:13, 23:15 i 24:16. Serijom 4:0 Srbija je smanjila razliku, a četvrti set je pripao Rusiji sa 25:20, a meč sa 3:1 u setovima.
Seniori Srbije će u osmini finala, u Busto Arsiciju, igrati protiv Estonije u utorak, 13. oktobra od 17,30 časova, uz direktan prenos na RTS 2.

Povezana vest:  SENIORKE – 45. KUP SRBIJE – OSMINA FINALA, Pobeda Vizure u Staroj Pazovi

SENIORI – XXIX EP 2015. (9. – 18. OKTOBAR) – TORINO I BUSTO ARSICIO (ITALIJA) I SOFIJA I VARNA (BUGARSKA) – REZULTATI:
D GRUPA – BUSTO ARSICIO:
1. KOLO – PETAK, 9. OKTOBAR:
SRBIJA – SLOVAČKA 3:2 (25:22, 22:25, 30:28, 24:26, 15:9)
RUSIJA – FINSKA 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)
2. KOLO – SUBOTA, 10. OKTOBAR:
SRBIJA – FINSKA 3:0 (25:19, 25:15, 25:21)
RUSIJA – SLOVAČKA 3:0 (25:14, 25:10, 25:15)
3. KOLO – NEDELJA, 11. OKTOBAR:
SRBIJA – RUSIJA 1:3 (23:25, 25:21, 18:25, 20:25)
FINSKA – SLOVAČKA 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)
TABELA:
1. RUS 3 3 0 9:1 9
2. SRB 3 2 1 7:5 5
3. FIN 3 1 2 3:6 3
4. SVK 3 0 3 2:9 1

Povezana vest:  Najbolje svetske ekipe u Kataru – Boričić direktor takmičenja, Jovanović sudi

Pobednici grupa će izboriti direktan plasman u četvrtfinale, dok će se drugoplasirane i trećeplasirane ekipe plasirati u osminu finala.
Po propozicijama CEV, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Povezana vest:  Odbojkaši Dinama iz Moskve pobednici Kupa CEV