lopta

KUP IZAZIVAČA 2016.

Spartak iz Ljiga maksimalno na debiju u Kupu Izazivača

Odbojkaši Spartaka iz Ljiga, pobednici BVA Kupa 2015, zabeležili su pobedu u prvoj utakmici 2. kola Kupa Izazivača 2016. Spartak je u debiju na evropskoj sceni, večeras u Tirani, savladao domaći Studenti sa 3:0, po setovima 25:14, 25:17 i 25:23, posle 78 minuta igre. Revanš utakmica Spartak Ljig – Studenti odigraće se naredne srede, 18. novembra od 19,00 časova u Hali sportova u Lajkovcu.
Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.
Ukoliko eliminišu Studenti, odbojkaši Spartaka, pobednici BVA Kupa 2015, igraće u šesnaestini finala (2. i 16. decembar) Kupa Izazivača protiv kiparske Omonije iz Nikozije.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORI, Pobeda Spartaka protiv Ribnice