Ženska seniorska reprezentacija Srbije sutra posle podne (utorak, 7. jun) putuje u Rio de Žaneiro, gde će igrati na turniru I vikenda B grupe I dvizije XXIV Gran Prija 2016. Zoran Terzić, prvi trener seniorki Srbije, saopštio je spisak igračica za turnir u Brazilu, na kome će prvi trener biti Aleksandar Vladisavljev, pomoćnik Terzića.

Na spisku su:

TEHNIČARI: BOJANA ŽIVKOVIĆ (VOLERO CIRIH, ŠVAJCARSKA) I DANICA RADENKOVIĆ (ATOM TREFL SOPOT, POLJSKA).

KOREKTORI: JOVANA BRAKOČEVIĆ (BEZ KLUBA) I SANJA MALAGURSKI (TRABZON IDMAN ODŽAGI, TURSKA).

LIBERA: SILVIJA POPOVIĆ (VOLERO CIRIH, ŠVAJCARSKA) I SUZANA ĆEBIĆ (CSM TARGOVIŠTE, RUMUNIJA).

BLOKERI: JOVANA STEVANOVIĆ (POMI KAZALMAĐORE, ITALIJA), MINA POPOVIĆ (OBJETIVO VIĆENCA, ITALIJA) I JOVANA KOCIĆ (VIZURA).

PRIMAČI: TIJANA MALEŠEVIĆ (IGOR GORGONZOLA NOVARA, ITALIJA), BJANKA BUŠA (CSM TARGOVIŠTE, RUMUNIJA) I IVANA ĐERISILO (ATOM TEFL SOPOT, POLJSKA).

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće tokom I vikenda u B grupi u Rio de Žaneiru od 9. – 12. juna. Srbija će prvi meč u Riju odigrati protiv Japana, u četvrtak, 9. juna od 21,30 časova po našem vremenu. U 2. kolu, Srbija će igrati protiv Italije, u petak, 10. juna od 21,30 časova. Posle slobodnog dana u subotu, Srbija će u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 12. juna od 15,05 časova igrati protiv Brazila. FIVB je saopštio da će se utakmice u Riju igrati u Karioka Areni 1, koja se nalazi u Olimpijskom kompleksu Bara de Tižuka, gde će se na Olimpijskim igrama 2016. igrati košarkaške utakmice.

U okviru II vikenda (17. – 19. jun) seniorke Srbije će igrati u D grupi u Makau, sa Brazilom (17. jun – 10,00), Kinom (18. jun – 11,00) i Belgijom (19. jun – 7,00).

III vikend je na programu od 24. – 26. juna, a Srbija će igrati u I (i) grupi u Kojtou sa Rusijom (24. jun – 9,10), Japanom (25. jun – 12,10), i Tajlandom (26. jun – 9,10).

Finalni turnir XXIV Gran Prija 2016. odigraće se u Bangkoku, u Tajlandu, od 6. – 10. jula. Pored domaćina, Tajlanda, na Finalnom turniru elitne divizije igraće još 5 najuspešnijih reprezentacija, od 12, posle tri odigrana vikenda.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće šesti put u FIVB Gran Priju. Seniorke Srbije su do sada osvojile dve bronzane medalje, 2011. i 2013.

 

XXIV GRAN PRI 2016. – I DIVIZIJA:

I VIKEND (10. – 12. JUN):

B GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL (9. – 12. JUN):

  1. KOLO – ČETVRTAK, 9. JUN:

SRBIJA – JAPAN            16,30 (21,30)

BRAZIL – ITALIJA          14,10 (19,10)

 

  1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

SRBIJA – ITALIJA          16,30 (21,30)

BRAZIL – JAPAN            14,10 (19,10)

 

  1. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          10,05 (15,05)

ITALIJA – JAPAN           12,30 (17,30)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Povezana vest:  JUNIORKE – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2011, Srbija sutra protiv Crne Gore od 20,00 časova – u polufinalu još i Grčka i Turska

 

A GRUPA – NINGBO, KINA:

  1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

SAD – NEMAČKA     15,00 (9,00)

KINA – TAJLAND     19,30 (13,30)

  1. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

SAD – TAJLAND      15,00 (9,00)

KINA – NEMAČKA    19,30 (13,30)

  1. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

NEMAČKA – TAJLAND    15,00 (9,00)

KINA – SAD            19,30 (13,30)

 

C GRUPA – KALINJINGRAD, RUSIJA:

  1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

TURSKA – BELGIJA       16,40

RUSIJA – HOLANDIJA    19,10

  1. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

TURSKA – HOLANDIJA  16,40

RUSIJA – BELGIJA         19,10

  1. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

HOLANDIJA – BELGIJA  16,40

RUSIJA – TURSKA         19,10

 

II VIKEND (17. – 19. JUN):

D GRUPA – MAKAO, KINA:

  1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

SRBIJA – BRAZIL    16,00 (10,00)

KINA – BELGIJA      20,00 (14,00)

 

  1. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

SRBIJA – KINA        17,00 (11,00)

BRAZIL – BELGIJA   14,30 (8,30)

 

  1. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

SRBIJA – BELGIJA   13,00 (7,00)

KINA – BRAZIL        15,30 (9,30)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

 

E GRUPA – LONG BIČ, SAD:

  1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

TURSKA – JAPAN    17,10 (subota u 2,10)

SAD – NEMAČKA     19,10 (subota u 4,10)

  1. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

TURSKA – NEMAČKA     17,10 (nedelja u 2,10)

SAD – JAPAN                19,10 (nedelja u 4,10)

  1. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

JAPAN – NEMAČKA        17,10 (ponedeljak u 2,10)

SAD – TURSKA             19,10 (ponedeljak u 4,10)

 

F GRUPA – BARI, ITALIJA:

  1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

RUSIJA – HOLANDIJA    17,30

ITALIJA – TAJLAND       20,30

  1. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

RUSIJA – TAJLAND        17,30

ITALIJA – HOLANDIJA   20,30

  1. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

HOLANDIJA – TAJLAND       17,30

ITALIJA – RUSIJA                20,30

 

III VIKEND (24. – 26. JUN):

I (i) GRUPA – KJOTO, JAPAN:

  1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

SRBIJA – RUSIJA    16,10 (9,10)

JAPAN – TAJLAND   19,10 (12,10)

 

  1. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

SRBIJA – JAPAN            19,10 (12,10)

RUSIJA – TAJLAND        16,10 (9,10)

 

  1. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

SRBIJA – TAJLAND        16,10 (9,10)

RUSIJA – JAPAN            19,10 (12,10)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

 

G GRUPA – ANKARA, TURSKA:

  1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

TURSKA – BELGIJA       17,00 (16,00)

BRAZIL – ITALIJA          20,00 (19,00)

  1. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

TURSKA – ITALIJA        17,00 (16,00)

BRAZIL – BELGIJA         20,00 (19,00)

  1. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:
Povezana vest:  Grad Hofu domaćin priprema odbojkaških reprezentacija Srbije za OI u Tokiju

ITALIJA – BELGIJA        17,00 (16,00)

TURSKA – BRAZIL         20,00 (19,00)

 

H GRUPA – HONG KONG, KINA:

  1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

SAD – NEMAČKA           18,30 (12,30)

KINA – HOLANDIJA       20,30 (14,30)

  1. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

SAD – HOLANDIJA        13,15 (7,15)

KINA – NEMAČKA          15,45 (9,45)

  1. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

HOLANDIJA – NEMAČKA      13,15 (7,15)

KINA – SAD                  15,45 (9,45)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Finalni turnir XXIV Gran Prija 2016. odigraće se u Bangkoku, u Tajlandu, od 6. – 10. jula. Pored domaćina, Tajlanda, na Finalnom turniru elitne divizije igraće još 5 najuspešnijih reprezentacija posle tri odigrana vikenda.

 

 

II DIVIZIJA:

I VIKEND (3. – 5. JUN):

A GRUPA – TUKUMAN, ARGENTINA:

  1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

BUGARSKA – DOMINIKANSKA REPBULIKA   3:2  (23:25, 25:20, 25:18, 17:25, 15:9)

ARGENTINA – KENIJA               3:0 (25:22, 25:21, 25:13)

  1. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

BUGARSKA – KENIJA    3:0 (25:17, 25:17, 25:9)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ARGENTINA        3:2 (22:25, 25:16, 25:15, 23:25, 16:14)

  1. KOLO – NEDELJA, 5. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KENIJA   3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

BUGARSKA – ARGENTINA         3:1 (27:25, 25:17, 25:27, 25:19)

TABELA:

  1. BUL        3    3    0    9:3       8
  2. DOM       3    2    1    8:5       6
  3. ARG        3    1    2    6:6       4
  4. KEN        3    0    3    0:9       0

 

B GRUPA – ZJELONA GORA, POLJSKA:

  1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

PORTORIKO – ČEŠKA    3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:19)

POLJSKA – KANADA      3:1 (25:19, 28:30, 25:15, 25:20)

  1. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

PORTORIKO – KANADA             3:0 (25:18, 25:11, 25:16)

POLJSKA – ČEŠKA         3:1 (25:15, 23:25, 25:20, 25:23)

  1. KOLO – NEDELJA, 4. JUN:

ČEŠKA – KANADA         3:0 (25:13, 25:18, 25:23)

PORTORIKO – POLJSKA            3:2 (18:25, 25:23, 15:25, 28:26, 15:13)

TABELA:

  1. PUR        3    3    0    9:3       8
  2. POL        3    2    1    8:5       7
  3. CZE        3    1    2    5:6       3
  4. CAN        3    0    3    1:9       0

 

II VIKEND (10. – 12. JUN):

TABELA POSLE I VIKENDA:

  1. BUL        3    3    0    9:3       8
  2. PUR        3    3    0    9:3       8
  3. POL        3    2    1    8:5       7
  4. DOM       3    2    1    8:5       6
  5. ARG        3    1    2    6:6       4
  6. CZE        3    1    2    5:6       3
  7. CAN        3    0    3    1:9       0
  8. KEN        3    0    3    0:9       0

 

C GRUPA – ČEŠKA:

  1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

BUGARSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   15,10

ČEŠKA – ARGENTINA          18,10

  1. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ARGENTINA  15,10

BUGARSKA – ČEŠKA           18,10

  1. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

BUGARSKA – ARGENTINA                     15,10

ČEŠKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   18,10

 

D GRUPA – VLOCLAVEK, POLJSKA:

  1. KOLO – PETAK, 10. JUN:
Povezana vest:  Kolaković: Šansa propuštena u trećem setu

PORTORIKO – KENIJA         17,10

POLJSKA – KANADA            20,10

  1. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

KANADA – PORTORIKO       17,10

POLJSKA – KENIJA              20,10

  1. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

POLJSKA – PORTORIKO      15,10

KANADA – KENIJA               18,10

 

Finalni turnir II divizije odigraće se od 18. i 19. juna u Plovidivu, u Bugarskoj. Na Finalnom turniru će, pored domaćina Bugarske, igrati još 3 najuspešnije reprezentacije posle dva vikenda sa jedinstvene tabele.

 

 

III DIVIZIJA:

I VIKEND (3. – 5. JUN):

A GRUPA – ALŽIR, ALŽIR:

  1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

PERU – KAZAHSTAN      3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25:16)

MEKSIKO – ALŽIR         3:0 (25:23, 25:20, 25:15)

  1. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

PERU – MEKSIKO          3:0 (25:16, 25:16, 25:13)

KAZAHSTAN – ALŽIR     3:0 (25:17, 25:13, 25:5)

  1. KOLO – NEDELJA, 5. JUN:

KAZAHSTAN – MEKSIKO     3:1 (25:16, 25:20, 21:25, 25:23)

PERU – ALŽIR         3:0 (25:12, 25:13, 25:12)

TABELA:

  1. PER        3    3    0    9:1       9
  2. KAZ        3    2    1    7:4       6
  3. MEX        3    1    2    4:6       3
  4. ALG        3    0    3    0:9       0

 

B GRUPA – BENDIGO, AUSTRALIJA:

  1. KOLO – PETAK, 3. JUN:

HRVATSKA – KUBA       3:1 (25:17, 21:25, 25:17, 25:18)

KOLUMBIJA – AUSTRALIJA        3:0 (25:17, 25:13, 25:13)

  1. KOLO – SUBOTA, 4. JUN:

HRVATSKA – KOLUMBIJA          3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

KUBA – AUSTRALIJA     3:1 (25:22, 27:25, 18:25, 27:25)

  1. KOLO – NEDELJA, 5. JUN:

KUBA – KOLUMBIJA      3:1 (21:25, 25:20, 25:17, 25:21)

HRVATSKA – AUSTRALIJA         3:0 (25:19, 25:17, 25:12)

TABELA:

  1. CRO       3    3    0    9:1       9
  2. CUB        3    2    1    7:5       6
  3. COL        3    1    2    4:6       3
  4. AUS        3    0    3    1:9       0

 

II VIKEND (10. – 12. JUN):

TABELA POSLE I VIKENDA:

  1. PER        3    3    0    9:1       9
  2. CRO       3    3    0    9:1       9
  3. KAZ        3    2    1    7:4       6
  4. CUB        3    2    1    7:5       6
  5. COL        3    1    2    4:6       3
  6. MEX        3    1    2    4:6       3
  7. AUS        3    0    3    1:9       0
  8. ALG        3    0    3    0:9       0

 

C GRUPA – KALI, KOLUMBIJA:

  1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

KAZAHSTAN – AUSTRALIJA       17,10 (SUBOTA U 00,10)

KOLUMBIJA – MEKSIKO            19,40 (SUBOTA U 2,40)

  1. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

MEKSIKO – KAZAHSTAN           17,10 (NEDELJA U 00,10)

KOLUMBIJA – AUSTRALIJA        19,40 (NEDELJA U 2,40)

  1. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

MEKSIKO – AUSTRALIJA     16,40 (23,40)

KOLUMBIJA – KAZAHSTAN  19,10 (PONEDELJAK U 2,10)

 

D GRUPA – ČIKLAJO, PERU:

  1. KOLO – PETAK, 10. JUN:

KUBA – HRVATSKA       16,35 (23,35)

PERU – ALŽIR               19,05 (SUBOTA U 2,05)

  1. KOLO – SUBOTA, 11. JUN:

HRVATSKA – ALŽIR       15,35 (22,35)

PERU – KUBA                18,05 (NEDELJA U 1,05)

  1. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

KUBA – ALŽIR               16,35 (23,35)

PERU – HRVATSKA        19,05 (PONEDELJAK U 2,05)

 

Finalni turnir III divizije odigraće od 18. i 19. juna u Almatiju, u Kazahstanu. Na Finalnom turniru će, pored domaćina Kazahstana, igrati još 3 najuspešnije reprezentacije posle dva vikenda sa jedinstvene tabele.