Ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je u meču poslednjeg, 3. kola B grupe I vikenda I divizije XXIV Gran Prija 2016. Brazil je, danas u Rio de Žaneiru, pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:18 i 25:18, posle 79 minuta igre.

Utakmicu u Karioka Areni 1 posmatralo je 7500 gledalaca, a sudili su Patriša Rolf iz SAD i Karina Noemi Rene iz Argentine.

Odigrala je Srbija sigurno najbolju utakmicu u Riju, protiv kompletne selekcije Brazila. Izabranice Aleksandra Vladisavljeva su se snažno suprotstavile domaćinu Olimpijskih igara, ali su prva dva seta počele loše, a zatim uspevale da stignu, i prestignu Brazil tokom sredine setova. Ipak, u završnicama je do izražaja došao kvalitet i iskustvo izabranica Ze Roberta, protiv kojih će Srbija ponovo igrati narednog petka u Makau.

Utakmicu protiv Brazila počela je postava Živković, Brakočević, Stevanović, Mina Popović, Đerisilo, Buša i libero Silvija Popović.

Brazil je poveo u prvom setu sa 3:0, pa 4:2 i 6:2, kada je Vladisavljev zatražio tajm – aut. Usledila je igra poen za poen i prednost Brazila od 8:4, pa 10:5. Serijom 4:0, Srbija je smanjila na 10:9, a posle 12:9 za Brazil, na servis Ivane Đerisilo, novom serijom od 4 vezana poena, Srbija stiže do prvog vođstva – 13:12. Uzvratio je domaćin na isti način, pa je na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:13 za Brazil. Poveo je zatim Brazil sa 20:14, pa 22:18, a prvi set je dobio sa 25:20.

Drugi set je počeo dominacijom Brazila, koji je posle 1:1 poveo sa 7:1, pa je Vladisavljev, kao u prvom setu, morao da zatraži tajm – aut. Srbija je nakon predaha uhvatila priključak i smanjila na 7:5, a zatim je usledila igra poen za poen. Vodio je Brazil sa 14:11, a Srbija smanjila na 14:13. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14 za Brazil, a odmah potom i 18:14, pa je Vladisavljev zatražio drugi tajm – aut u drugom setu. Povećao je Brazil prednost na 5 poena – 19:14, pa zatim i 23:17, a set je završio sa 25:18 i poveo sa 2:0.

Povezana vest:  JUNIORI – XVI SP 2011, Juniori u utorak putuju u Brazil

Srbija je povela na startu trećeg seta sa 3:1, pa 5:3, a Brazil serijom 4:0 preokrenuo na 7:5. Posle prvog tehničkog tajm – auta (8:6), Brazil je povećao prednost na 10:6, pa 12:7, kada je Vladisavljev zatražio 30 sekundi predaha. Brazilke su stigle potom do 16:9 na drugom tehničkom tajm – autu, pa 19:10 i 21:14. Smanjila je Srbija na 22:17, a Brazil je treći set dobio sa 25:18.

Seniorke Srbije će tokom naredne noći iz Rio de Žaneira otputovati u Makao, preko Amsterdama i Hong Konga.

XXIV GRAN PRI 2016. – I DIVIZIJA:

I VIKEND (10. – 12. JUN):

B GRUPA – RIO DE ŽANEIRO (KARIOKA ARENA 1), BRAZIL (9. – 12. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 9. JUN:

SRBIJA – JAPAN            0:3 (29:31, 18:25, 26:28)

BRAZIL – ITALIJA          3:1 (23:25, 25:15, 25:15, 27:25)

1. KOLO – PETAK, 10. JUN:
Povezana vest:  BEACH VOLLEY – KVALIFIKACIJE ZA OI 2012., Po dva tima Srbije u obe konkurencije startuju na Kontinentalnom Kupu CEV

SRBIJA – ITALIJA          1:3 (16:25, 19:25, 31:29, 17:25)

BRAZIL – JAPAN      3:0 (25:20, 25:23, 25:15)

1. KOLO – NEDELJA, 12. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          0:3 (20:25, 18:25, 18:25)

ITALIJA – JAPAN           12,35 (17,35)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:1       9
  2. JPN         2    1    1    3:3       3
  3. ITA         2    1    1    4:4       3
  4. SRB        3    0    3    1:9       0

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.