Juniorke Srbije ostvarile su drugu pobedu na turniru H grupe III runde kvalifikacija za XXV EP 2016. u Vrnjačkoj Banji. Srbija je večeras u 1. kolu pobedila Češku sa 3:0, po setovima 25:11, 25:17 i 25:15, posle 66 minuta igre.

Utakmicu u dvorani „Vlade Divac“ posmatralo je 200 gledalaca, a sudili su Bulent Bozkurt iz Turske i Lemonija Mula iz Grčke.

U prvom setu, Srbija je povela već na startu i konstantno povećavala razliku. Vodila je Srbija sa 8:3, pa 16:8, a prvi set je dobila sa 25:11.

Finska je bolje počela drugi set i povela sa 8:5, pa 10:8, ali je Srbija uspela da preokrene rezultat i na drugom tehničkom tajm – autu povede sa 16:14. U nastavku, Srbija je povela sa 22:15, a drugi set je dobila sa 25:17.

Srbija je i u trećem setu bila dominantna i ubedljiva i prvoj polovini seta povela sa 12:5, pa 18:9 i 20:11, da bi set dobila sa 25:15, a meč sa maksimalnih 3:0.

Povezana vest:  JUNIORI – XXII EP 2010., Poznati svi učesnici – Žreb 20. jula u Minsku

Juniorke Srbije će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Poljske od 18,30 časova.