Odbojkašice Jedinstva plasirale su se u šesnaestinu finala Kupa CEV 2017. pošto su  večeras u Hali sportova u Staroj Pazovi u „zlatnom setu“ savladale nemački Rote Raben iz Vilzbiburga sa 18:16, posle 19 minuta igre. U regularnom toku revanš utakmice 1. kola, Jedinstvo je pobedilo Rote Raben sa 3:0, po setovima 25:17, 25:21 i 25:11, posle 67 minuta igre.

Povezana vest:  Devet igračica iz Srbije već u plej – ofu

U prvoj utakmici, odigranoj u Nemačkoj, Rote Raben je pobedio Jedinstvo sa 3:1 (29:27, 22:25, 25:16, 25:20).

Jedinstvo će u šesnaestini finala (11. i 25. januar) igrati protiv mađarske Linamar Bekeščabe, za koju igra Tatjana Matić, a trener je Saša Nedeljković. Prvi meč će se odigrati u Staroj Pazovi, a revanš u Mađarskoj.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti „zlatni set“ (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Povezana vest:  Vital Hejnen: Srbija primer izvanredne organizacije