Belgijski Antverpen je zabeležio maksimalnu pobedu u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV 2017. u konkurenciji odbojkaša. Antverpen je večeras, na svom terenu, pobedio Crvenu zvezdu sa 3:0, po setovima 25:23, 25:23 i 25:22, posle 89 minuta igre.

Crvena zvezda će u drugoj utakmici šesnaestine finala biti domaćin Antverpenu u dvorani USC „Voždovac“ na Banjici u Beogradu, u sredu, 18. januara od 19,00 časova.

Povezana vest:  SENIORI – XXVII EP 2011, Srbija na otvaranju protiv Turske od 20,00 časova – Dejan Jovanović sudi na EP

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti „zlatni set“ (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

U slučaju trijumfa, Crvena zvezda će u osmini finala igrati protiv pobednika dvomeča Mladost Brčko (BIH) – Volejs Rajnmajn (GER).

Povezana vest:  FINALNI TURNIR 45. KUPA SRBIJE, Besplatan ulaz - sutra polufinale

Mečevi osmine finala Kupa CEV na programu su 1. i 15. februara.