Ženska seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu maksimalnu pobedu u A grupi I vikenda I divizije jubilarnog, XXV Gran Prija 2017. u Ankari. Srbija je danas u prvoj utakmici 2. kola savladala Brazil sa 3:0, po setovima 25:19, 25:20 i 25:19, posle 85 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 600 gledalaca, a sudili su Patriša Rolf iz SAD i Natanon Sovapark iz Tajlanda.

Sjajnom igrom izabranice Zorana Terzića savladale su Brazil i zabeležile drugu maksimalnu pobedu u Ankari. Srbija je kontrolisala meč sem u prvom delu prvog seta i potpuno zasluženo porazila jednu od najboljih i najtrofejnijih ekipa na svetu.

Povezana vest:  SP ITALIJA 2014, Terzić: Motivi možda sputali pojedine igračice

U prvom setu, Brazil je vodio sa 7:3 i 10:6, ali je Srbija uspela da izjednači na 10:10. U nastavku, Srbija je povela sa 16:14, ali je Brazil poravnao na 16:16. Srbija je posle 17:17, serijom 6:0 stigla do 23:17, a set je dobila sa 25:19.

Posle izjednačenog početka u drugom setu Srbija je stigla do vođstva od 7:4, pa 12:11, ali je Brazil preokrenuo rezultat i poveo sa 14:12. Srbija je odmah izjednačila, a Brazil poveo sa 16:14. Ponovo je Srbija stigla do prednosti od 19:17, pa 22:19 i 23:20. Srbija je drugi set dobila sa 25:20 i povela sa 2:0 u setovima.

Povezana vest:  KUP CEV, ČELENDŽ RUNDA, Crvena zvezda u polufinalu protiv italijanskog Urbina

U trećem setu, Srbija je povela sa 5:2, pa 10:7 i 15:13. U završnici je bilo 18:15, pa 22:17, a na kraju 25:19 za Srbiju, odnosno 3:0 u setovima.

Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Belgije od 15.30 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.