marko_podrascaninSENIORI – XXI SVETSKA LIGA 2010. – FINALNI TURNIR
Srbija za treće mesto sutra od 22,30 (RTS 2)
Podmlađena muška seniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasirala u finale XXI Svetske lige 2010, pa će sutra od 22,30 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 2, igrati u meču za treće mesto protiv poraženog iz duela Brazila i Kube. Rusija je večeras u Kordobi, u prvom polufinalu, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 26:24, 25:15 i 25:20, posle 77 minuta igre. Utakmicu u dvorani Orfeo Superdom posmatralo je 4000 gledalaca, a sudili su Umit Sokulu iz Turske i Simone Santi iz Italije.
SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (2), JANIĆ (6), PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ (6), NIKIĆ (7), MITIĆ (1), DOKIĆ, STAROVIĆ (8), PETROVIĆ (1), PODRAŠČANIN (6), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.
RUSIJA: POLTAVSKI, KRASIKOV (1), KTEI (8), GRANKIN (2), KAZAKOV, BIRJUKOV (5), JANUTOV, MUSERSKI (11), VOLKOV (12), MAKAROV, MIHAJLOV (21), KOMAROV. TRENERI: DANIJELE BANJOLI I JAROSLAV ANTONOV.
Senori Srbije nisu uspeli da se treći put uzastopno plasiraju u finale Svetske lige. Istina, ni najveći optimisti nisu tako nešto mogli ni da pretpostavljaju pre početka ovogodišnjeg takmičenja, da će Srbija biti u prilici da se bori za finale. Srbija je već sada, u podmlađenom sastavu, napravila fanatstičan rezultat, a što nije stigla do finala najveći krvici su Rusi, koji su u ovom trenutku kvalitetnija ekipa. Nema se šta zameriti izabranicima Igora Kolakovića, koji se nijednog trenutka nisu predavali, iako je rival bio bolji.
U prvom setu se uglavnom vodila izjednačena borba. Istina, Rusi sun a drugom tehničkom odmoru imali četiri poena prednosti, što je Srbija u finišu sustigla. Igralo se poen za poen, da bi Rusija iskoristila treću set loptu za vođstvo od 1:0.
Drugi set je u potpunosti pripao Rusiji, koja je na prvom tehničkom odmoru imala pet, a na drugom čak osam poena prednosti. Do kraja seta Igor Kolaković je promenio kompletnu postavu, a Rusi su rutinski priveli set kraju za vođstvo od 2:0.
Od početka trećeg seta Srbija je jurila prednost Rusa. Na žalost i pored velike borbenosti, izabranici Igora Kolakovića nisu uspeli da preokrenu rezultat, pa su Rusi zasluženo slavili.
Srbija će sutra od 22,30 časova po našem vremenu, u meču za treće mesto, igrati protiv poraženog iz duela Brazila i Kube, koji će se odigrati od 02,00 časa po našem vremenu.
FINALNI TURNIR XXI SVETSKE LIGE 2010. (21. – 25. JUL) – KORDOBA, ARGENTINA (DVORANA: ORFEO SUPERDOM, 10 000 MESTA) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: