ivan_miljkovic_rep_odbojkaSENIORI – PRIPREME ZA XVII SP 2010.
Španija se revanširala
Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u drugoj prijateljskoj utakmici protiv Španije. Španija je večeras, u dvorani Horhe Garbahosa u Torehon de Ardosu, predgrađu Madrida, savladala Srbiju sa 3:0, po setovima 25:20, 28:26 i 29:27, posle 82 minuta igre, u okviru priprema za XVII SP 2010, koje će se odigrati od 25. septembra do 10. oktobra u Italiji.
SRBIJA: KOVAČEVIĆ (14), JANIĆ (16), PETKOVIĆ, TERZIĆ (3), STANKOVIĆ (10), SAMARDŽIĆ, GRBIĆ, NIKIĆ, RAŠIĆ (5), MILJKOVIĆ (17), STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN (14), ROSIĆ.
ŠPANIJA: SAUSEDO (8), SEVILJANO (14), RODRIGES (7), NODA (16), ERNAN (2), SALAS (3), ROKAMORA, FERNANDES (7), SUBIJELA (5), LJENAS, PERES (16), GARSIJA TORES (11), DE AMO (1).
Seniori Srbije su poraženi u drugom meču protiv Španije, u meču u kome je domaćin poveo posle uvbedljivije igre tokom prvog seta. U drugom i trećem setu vodila se izjednačena borba. Španija u finišu oba seta bila smirenija i stigla do pobede. Po završetku regularnog toka, treneri obe reprezentacije su se dogovorili da se odigraju još dva seta. Španiji je pripao četvrti set (25:18), a Srbiji peti (15:13).
Seniori Srbije se iz Španije vraćaju sutra pre podne.
Povezana vest:  Poznata kompletna satnica prve faze i delimična završnice na EP za odbojkaše