srbija_ceska_juniorkeJUNIORKE – XXII EP 2010.
Srbija drugi put maksimalno – Nemačka ubedljiva protiv Mađarske
U poslednjoj utakmici utakmici 2. kola I grupe XXII EP 2010. u Nišu, Srbija je pobedila Češku sa 3:0, po setovima 25:19, 25:17 i 25:16, posle 75 minuta igre. U trećem meču 3. kola II grupe u Zrenjaninu, Nemačka je pobedila Mađarsku sa 3:0, po setovima 25:21, 25:23 i 25:19, posle 80 minuta igre.
JUNIORKE – XXII EP 2010. – ZRENJANIN I NIŠ, 03. – 12. SEPTEMBAR – REZULTATI I
RASPORED UTAKMICA:
I GRUPA – NIŠ:
1. KOLO – SUBOTA, 04. SEPTEMBAR:
SRBIJA – HOLANDIJA          3:0 (25:15, 25:14, 25:12)
RUSIJA – BELGIJA               3:1 (22:25, 25:17, 25:17, 25:13)
ČEŠKA – SLOVENIJA           3:1 (25:6, 24:26, 25:16, 25:18)
2. KOLO – NEDELJA, 05. SEPTEMBAR:
SRBIJA – ČEŠKA                 3:0 (25:19, 25:17, 25:16)
RUSIJA – SLOVENIJA          3:0 (25:21, 25:21, 25:10)
HOLANDIJA – BELGIJA        3:1 (25:16, 25:20, 23:25, 31:29)
TABELA:
1. SRB        2    2    0    6:0       4
2. RUS        2    2    0    6:1       4
3. CZE        2    1    1    3:4       3
4. NED        2    1    1    3:4       3
5. BEL         2    0    2    2:6       2
6. SLO        2    0    2    1:6       2
3. KOLO – PONEDELJAK, 06. SEPTEMBAR:
SRBIJA – RUSIJA                20,00
BELGIJA – SLOVENIJA         15,00
ČEŠKA – HOLANDIJA           17,30
UTORAK, 07. SEPTEMBAR – SLOBODAN DAN.
4. KOLO – SREDA, 08. SEPTEMBAR:
SRBIJA – SLOVENIJA           20,00
BELGIJA – ČEŠKA                15,00
RUSIJA – HOLANDIJA          17,30
5. KOLO – ČETVRTAK, 09. SEPTEMBAR:
SRBIJA – BELGIJA               20,00
RUSIJA – ČEŠKA                 15,00
SLOVENIJA – HOLANDIJA    17,30
II GRUPA – ZRENJANIN:
1. KOLO – PETAK, 03. SEPTEMBAR:
TURSKA – NEMAČKA           3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:12)
SLOVAČKA – POLJSKA         3:1 (25:23, 26:24, 22:25, 25:15)
ITALIJA – MAĐARSKA          3:0 (25:14, 25:21, 25:18)
2. KOLO – SUBOTA, 04. SEPTEMBAR:
NEMAČKA – SLOVAČKA       3:1 (14:25, 25:16, 25:13, 26:24)
ITALIJA – TURSKA              3:0 (25:20, 25:17, 25:16)
POLJSKA – MAĐARSKA        3:0 (25:21, 25:19, 25:23)
3. KOLO – NEDELJA, 05. SEPTEMBAR:
SLOVAČKA – TURSKA          3:2 (21:25, 25:20, 17:25, 25:20, 15:13)
ITALIJA – POLJSKA             3:0 (25:16, 25:8, 25:23)
NEMAČKA – MAĐARSKA      3:0 (25:21, 25:23, 25:19)
TABELA:
1. ITA         3    3    0    9:0       6
2. GER        3    2    1    7:4       5
3. SVK        3    2    1    7:6       5
4. TUR        3    1    2    5:7       4
5. POL        3    1    2    4:6       4
6. HUN       3    0    3    0:9       3
PONEDELJAK, 06. SEPTEMBAR – SLOBODAN DAN.
4. KOLO – UTORAK, 07. SEPTEMBAR:
TURSKA – POLJSKA            15,00
NEMAČKA – ITALIJA            17,30
MAĐARSKA – SLOVAČKA     20,00
5. KOLO – SREDA, 08. SEPTEMBAR:
NEMAČKA – POLJSKA          15,00
ITALIJA – SLOVAČKA           17,30
MAĐARSKA – TURSKA         20,00
NIŠ (DVORANA ČAIR):
SUBOTA, 11. SEPTEMBAR:
POLUFINALE:
TERMINI SU 17,30 I 20,00 ČASOVA.
RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. – 8. MESTA:
TERMINI SU 12,00 I 14,30 ČASOVA.
NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:
FINALE:                              20,00
MEČ ZA TREĆE MESTO:       17,30
MEČ ZA PETO MESTO:         14,30
MEČ ZA SEDMO MESTO:     12,00
Povezana vest:  Vladimir i Nikola Grbić u "Odbojkaškoj Aleji slavnih" u Miliču – 32 Evropske i Svetske medalje porodice Grbić