srbija_seniori_trst_1SP ITALIJA 2010

 

Sa Argentinom u ponedeljak od 17,00 časova

 

 

Seniori Srbije igraće u četvrtfinalnoj P grupi, u Firenci, sa Argentinom i Rusijom. Prvu utakmicu Srbija će odigrati u ponedeljak, 04. oktobra od 17,00 časova protiv Argentine, a drugu u utorak, 05. oktobra od 17,00 časova protiv Rusije. Pobednik grupe će se plasirati u polufinale.

 

SENIORI – XVII SP 2010. – ITALIJA (25. SEPTEMBAR – 10. OKTOBAR) – II FAZA (29. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR) – REZULTATI:

 

MILANO (MEDIOLANUM FORUM – 11 200):

 

H GRUPA (KUBA (B 1), SRBIJA (F 2), MEKSIKO (D 3)):

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR: SRBIJA – KUBA 3:1 (16:25, 25:19, 25:22, 25:19)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR: KUBA – MEKSIKO 3:0 (25:17, 27:25, 25:15)

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR: SRBIJA – MEKSIKO 3:0 (25:23, 25:18, 25:19)

 

TABELA:

1. SRB        2    2    0    6:1  4 (166:145) 1,145

2. CUB        2    1    1    4:3  3 (162:148) 1,095

3. MEX        2    0    2    0:6  2 (117:152) 0,770

 

M GRUPA (FRANCUSKA (E 1), ARGENTINA (D 2), JAPAN (A 3)):

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR: ARGENTINA – FRANCUSKA 3:1 (16:25, 25:17, 25:23, 25:21)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR: FRANCUSKA – JAPAN 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR: ARGENTINA – JAPAN 3:1 (25:22, 16:25, 25:14, 25:19)

 

TABELA:

1. ARG        2    2    0    6:2  4 (182:166) 1,096

2. FRA        2    1    1    4:3  3 (161:155) 1,039

3. JPN         2    0    2    1:6  2 (144:166) 0,867

 

KATANIJA (PALANESIMA – 6000):

 

G GRUPA (ITALIJA (A 1), PORTORIKO (C 2), NEMAČKA (F 3)):

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR: NEMAČKA – PORTORIKO 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)

Povezana vest:  CEV – BEACH VOLLEY, U Novom Sadu Evropsko prvenstvo – „Serbian Masters 2011.“

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR: ITALIJA – NEMAČKA 3:1 (21:25, 25:18, 25:21, 25:18)

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR: ITALIJA – PORTORIKO 3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:21)

 

TABELA:

1. ITA         2    2    0    6:2  4 (189:166) 1,138

2. GER        2    1    1    4:3  3 (157:158) 0,994

3. PUR        2    0    2    1:6  2 (146:168) 0,869

 

I (i) GRUPA (RUSIJA (C 1), EGIPAT (A 2), ŠPANIJA (B 3)):

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR: RUSIJA – EGIPAT 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR: ŠPANIJA – RUSIJA 3:2 (17:25, 22:25, 25:21, 25:20, 15:13)

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR: ŠPANIJA – EGIPAT 3:1 (25:20, 28:30, 25:16, 25:19)

 

TABELA:

1. ESP        2    2    0    6:3  4 (207:189) 1,095

2. RUS        2    1    1    5:3  3 (179:160) 1,119

3. EGY        2    0    2    1:6  2 (141:178) 0,792

 

ANKONA (BANKA MARKE PALATA – 6500):

 

L GRUPA (SAD (D 1), ČEŠKA (E 2), KAMERUN (C 3)):

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR: ČEŠKA – SAD 3:0 (25:19, 25:22, 25:22)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR: SAD – KAMERUN 3:2 (23:25, 25:14, 25:27, 25:20, 15:7)

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR: ČEŠKA – KAMERUN 3:0 (25:17, 25:18, 25:17)

 

TABELA:

1. CZE        2    2    0    6:0  4 (150:115) 1,304

2. USA        2    1    1    3:5  3 (176:168) 1,048

3. CMR       2    0    2    2:6  2 (145:188) 0,771

 

 

N GRUPA (POLJSKA (F 1), BRAZIL (B 2), BUGARSKA (E 3)):

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 30. SEPTEMBAR: BRAZIL – POLJSKA 3:0 (25:16, 25:20, 25:20)

2. KOLO – PETAK, 01. OKTOBAR: BUGARSKA – POLJSKA 3:0 (25:22, 25:18, 25:17)

3. KOLO – SUBOTA, 02. OKTOBAR: BUGARSKA – BRAZIL 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

Povezana vest:  Završene kvalifikacije u Zrenjaninu

 

TABELA:

1. BUL        2    2    0    6:0  4 (150:115) 1,304

2. BRA        2    1    1    3:3  3 (133:131) 1,015

3. POL        2    0    2    0:6  2 (113:150) 0,753

 

Plasman u treću rundu izborile su po dve selekcije iz svake grupe, koje će formirati četiri grupe sa po tri reprezentacije.

 

RASPORED UTAKMICA – III FAZA – ČETVRTFINALNE GRUPE (04. – 06. OKTOBAR) – RIM I FIRENCA

 

FIRENCA (NELSON MENDELA FORUM – 5500):

 

P GRUPA: SRBIJA (H 1), ARGENTINA (M 1), RUSIJA (I 2).

 

1. KOLO – PONEDELJAK, 04. OKTOBAR:

 

SRBIJA (H 1) – ARGENTINA (M 1)   17,00

 

2. KOLO – UTORAK, 05. OKTOBAR:

 

SRBIJA (H 1) – RUSIJA (I 2)            17,00

 

3. KOLO – SREDA, 06. OKTOBAR:

 

ARGENTINA (M 1) – RUSIJA (I 2)    17,00

 

Q GRUPA: ŠPANIJA (I 1), BUGARSKA (N 1), KUBA (H 2).

 

1. KOLO – PONEDELJAK, 04. OKTOBAR:

 

ŠPANIJA (I 1) – BUGARSKA (N 1)    21,00

 

2. KOLO – UTORAK, 05. OKTOBAR:

 

ŠPANIJA (I 1) – KUBA (H 2)      21,00

 

3. KOLO – SREDA, 06. OKTOBAR:

 

BUGARSKA (N 1) – KUBA (H 2)       21,00

 

 

RIM (PALALOTOMATIKA – 11 200):

 

O GRUPA: ITALIJA (G 1), SAD (L 2), FRANCUSKA (M 2).

 

1. KOLO – PONEDELJAK, 04. OKTOBAR:

 

FRANCUSKA (M 2) – SAD (L 2)        17,00

 

2. KOLO – UTORAK, 05. OKTOBAR:

 

ITALIJA (G 1) – SAD (L 2)               17,00

 

3. KOLO – SREDA, 06. OKTOBAR:

 

ITALIJA (G 1) – FRANCUSKA (M 2)  17,00

 

R GRUPA: ČEŠKA (L 1), NEMAČKA (G 2), BRAZIL (N 2).

Povezana vest:  Pionirke Srbije otputovale u Ivanjicu – Balkansko prvenstvo od 22. – 26. jula

 

1. KOLO – PONEDELJAK, 04. OKTOBAR:

 

ČEŠKA (L 1) – BRAZIL (N 2)            21,00

 

2. KOLO – UTORAK, 05. OKTOBAR:

 

ČEŠKA (L 1) – NEMAČKA (G 2)        21,00

 

3. KOLO – SREDA, 06. OKTOBAR:

 

BRAZIL (N 2) – NEMAČKA (G 2) 21,00

 

Pobednici grupa u trećoj rundi izboriće plasman u polufinale, drugoplasirane reprezentacije će igrati u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta, a trećeplasirane selekcije u razigravanju za plasman od 9. – 12. mesta.

 

PETAK, 08. OKTOBAR:

 

MODENA (PALAPANINI – 5211) – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. – 8. MESTA:

 

P 2 – Q 2          17,00

 

O 2 – R 2          21,00

 

FIRENCA (NELSON MENDELA FORUM – 5500) – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. – 12. MESTA:

 

P 3 – Q 3          17,00

 

O 3 – R 3          21,00

 

SUBOTA, 09. OKTOBAR:

 

 

RIM (PALALOTOMATIKA – 11 200) –POLUFINALE:

 

P 1 – Q 1          17,00

 

O 1 – R 1          21,00

 

MODENA (PALAPANINI – 5211):

 

MEČ ZA 5. MESTO:        21,00

 

MEČ ZA 7. MESTO:        17,00

 

FIRENCA (NELSON MENDELA FORUM – 5500):

 

MEČ ZA 9. MESTO:        21,00

 

MEČ ZA 11. MESTO:      17,00

 

NEDELJA, 10. OKTOBAR:

 

 

 

RIM (PALALOTOMATIKA – 11 200):

 

FINALE:                              21,00

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:       17,00

 

 

Na XVII SP 2010. u Italiji biće odigrano 78 utakmica.

 

 

 

KONAČAN PLASMAN:

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13. PORTORIKO

13. MEKSIKO

13. EGIPAT

13. KAMERUN

13. JAPAN

13. POLJSKA

19. IRAN

19. TUNIS

19. AUSTRALIJA

19. VENECUELA

19. KINA

19. KANADA