par_voj_viner_ligaVINER LIGA

Vojvodina slavila u derbiju

Partizan – NIS Vojvodina 2:3 (24:26, 25:23, 19:25, 25:22, 11:15)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 300. Sudije: Vladimir Simonović (Kragujevac) i Dragutin Ćuk (Beograd). Trajanje meča: 126 minuta.

PARTIZAN: Minić 1, Pešut 10, Medenica, Samardžić 1, Steljić 1, Turanjanin 7, Mijailović 12, Kisić 4, S. Žarković 9, Atanasijević 22, Ilić (libero), Bulatović 3. Trener: Milan Žarković.

NIS VOJVODINA: N. Čubrilo, Škundrić (libero), Simeunović 21, Petrović 15, Mirosavljević 9, Veselinović 4, Ivović 12, Jovović 1, Basta, L. Čubrilo 4, Mrdak 22, Kapur. Trener: Nikola Salatić.

Povezana vest:  Finalni turnir juniora u Požarevcu

Mnogo uzbuđenja i pobeda gostujućeg tima viđena je u prvom meču drugog kola Viner štediše Super lige. Vojvodina je osvojila „Šumice“, sasvim zasluženo, dok je crno-belima za utehu pripao bod.

Najzanimljivije je bilo u prva dva seta. Dugo je Partizan vodio, imao prednost u uvodnom periodu igre sve do 23:22, ali je ipak Vojvodina prva došla do set lopte (24:23). Nedugo zatim, Novosađani su iskoristili drugu priliku za vođstvo – 26:24. U drugom setu su ponovo crno-beli bili za nijansu bolji, sve do same završnice kad je Vojvodina zapretila i čak izjednačila (23:23). Ipak, tada je ekipa Milana Žarkovića imala čvrste nerve – 25:23.

U trećem periodu je Vojvodina bila sjajna kad je bilo najpotrebnije. Znali su Novosađani odakle im preti najveća opasnost, u potpunosti su zaustavili najboljeg napadača Partizana Aleksandra Atanasijevića, a u bloku je dominirao reprezentativac Borislav Petrović, inače najbolji akter derbi meča drugog kola. Relativno lako je Vojvodina dobila ovaj set – 25:19.

Imali su Novosađani priliku da možda osvoje i ceo plen u „Šumicama“, vodili su sa 22:21 u četvrtom setu, ali nisu izdržali do kraja. Nekoliko početničkih grešaka odvelo ih je u taj-brek  – 25:22.

Povezana vest:  SENIORKE – XXVII EP 2011. – „ODBOJKA SPAJA“, Održan treći sastanka Počasnog organizacionog odbora – u utorak revijalna utakmica: seniorke protiv seniora

U petom, odlučujućem setu, gosti su bili mirniji, staloženiji, a očigledno i iskusniji od mlade ekipe Partizana. Iako su crno-beli imali prednost na promeni strana (8:6), Vojvodina je ostvarila preokret i to prilično lako, a do kraja meča crno-beli su osvojili još samo tri poena – 15:11.