ruskinje_medaljaSP JAPAN 2010

Ruskinje odbranile titulu svetskog šampiona

Ženska odbojkaška reprezentacija Rusije odbranila je titulu svetskog šampiona, pošto je danas u finalu Svetskog prvenstva u Tokiju pobedila Brazil sa 3:2 u setovima (21:25, 25:17, 20:25, 25:14, 15:11).

Rusiju je do sedme titule šampiona sveta predvodila Ekaterina Gamova sa 35 poena.

Najefikasnija u timu olimpijskog šampiona Brazila bila je Šejla Kastro sa 26 poena.

Povezana vest:  Srećko Lisinac i Mihajlo Stanković sa Skra Belhatovom pobednici Kupa Poljske – Lisinac najbolji bloker finala

Bronzanu medalju osvojila je domaća selekcija Japana koja je posle dva sata igre pobedila SAD sa 3:2 u setovima (18:25, 25:23, 21:25, 25:19, 15:8).

To je prva medalja za reprezentaciju Japana na svetskim prvenstvima još od 1978. godine, kada je osvojila srebro.

Evropski šampion Italija osvojila je peto mesto pobedom protiv Turske od 3:0 (25:23, 25:20, 25:21).

Povezana vest:  JUNIORI – PRVENSTVO SRBIJE 2011. –FINALNI TURNIR, Crvena zvezda, Radnički Kredi banka, Putevi Ivanjica i Vojvodina NS Seme na Finalnom turniru

Reprezentacija Nemačke zauzela je sedmo mesto, pošto je pobedila Srbiju sa 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:23).