Muška seniorska reprezentacija Srbije trećom pobedom je završila učešće na turniru 18. grupe poslednjeg, V vikenda I Lige nacija 2018. Srbija je danas, u poslednjem, 3. kolu, savladala Kinu sa 3:1, po setovima 25:21, 25:22, 17:25 i 25:15, posle 107 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Đangmen posmatralo je 2500 gledalaca, a sudili su Džafar Ebrahim Ali iz Bahreina i Erdal Akinči iz Turske.

Izabranici Nikole Grbića su trijumfalno okončali prvi deo takmičenja u Ligi nacija. Savladana je Kina u poslednjem meču, u kome je Srbija bila bolji rival, a posle opuštanja nakon vođstva od 2:0, Kina je zasluženo osvojila jedan set.

Povezana vest:  SENIORI - KUP CRNE GORE, Prva titula za Slobodana Boškana i Budvansku Rivijeru

Posle početnog izjednačenja i ravnopravne borbe, Srbija je preuzela kontrolu rezultata, pa je sva borbenost i požrtvovanost Kineza bila uzaludna. Srbija je prvi set dobila sa 25:21.

U drugom setu je viđena slična situacija, da bi Srbija tek u završnici uspela da se rezultatski odvoji i povede sa 18:15, ali je Kina smanjila na 18:17, pa potom izjednačila na 21:21. Usledila su dva uzastopna poena Srbije za vođstvo od 23:21, a na kraju je bilo 25:22 za prednost Srbije od 2:0 u setovima.

Povezana vest:  KADETKINJE – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011, Ubedljiva pobeda Srbije protiv Portugalije

U trećem setu Kina je povela sa 7:3, pa 8:5 i 14:9. Vodila je Kina sa 16:10, a zatim povećavala razliku do konačnih 25:17.

Rezultatski izjednačen je bio početak četvrtog seta. Srbija je povela sa 8:6, pa 13:8 i 16:9, što je bio nagoveštaj ubedljivog trijumfa. U finišu je bilo 20:11, a na kraju 25:15 za pobedu od 3:1.

Povezana vest:  SENIORI – 49. KUP SRBIJE 2013./2014. – ČETVRTFINALE, Ribnica iz Kraljeva treći učesnik Finalnog turnira

Seniori Srbije će u Beograd doputovati iz Guangdžua preko Pariza, u utorak, 26. juna u 12.35 časova.