Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala CEV Kup Izazivača pošto su večeras na Banjici po drugi put savladali Radnika iz Bijeljine maksimalnim rezultatom, po setovma 25:17, 25:18 i 25:18.

U večerašnjem duelu, Zvezda je bila više nego dominantna dok je protivnik samo na momente pružao dostojan otpor.

Crveno-beli momci silovito su otvorili meč. Poveli su sa 5:1 i odmah na startu razoružali protivnika. Izabranici trenera Kobiljskog igrali bez većih oscilacija, dominirao je Tadić na mreži  a rezultat od 23:13 govori o razlici u kvalitetu ova dva protivnika. Meljanac koji je ušao na teren na kraju prvog seta doneo je set loptu Zvezdi a Sinđelić je iskoristio za 1:0 u setovima – 25:17.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORI, Železničar namučio Novosađane

Na startu drugog perioda meča gosti iz Bijeljine morali su da zamene libera koji je povredio skočni zglob leve noge pa je njegovi ulogu preuzeo Blagojević dok je Zvezda nastavila u dobrom ritmu. Držali su se crveno-beli na 4 poena razlike a onda su gosti uz dobar napad Novokmeta stigli i na -2 (15:13). Ipak, razigrao je kapiten Petković svoje saigrače kada je bilo najpotrebnije i Zvezda se odvojila na 21:15 a zatim poenom Nikole Petrovića su osvijili i drugu set rezultatom 25:18.

Povezana vest:  Ivan Lozić i Đorđe Klašnić prvopalsirani u D grupi, izborili direktan plasman u 2. kolo

U nastavku meča crveno-beli momci igrali su bez greške i zasluženo došli do novog trijumfa na evropskoj sceni. Posle ne tako velike borbe set su završili u svoju korist 25:18.

U prvoj utakmici, odigranoj u Bijeljini, Crvena zvezda je savladala Radnik sa 3:0 (27:25, 25:18, 25:19).

Crvena zvezda će u osmini finala (19. decembar i 16. januar) Kupa Izazivača igrati protiv pobednika duela Parnu (EST) – Monca (ITA). U prvom meču, odigranom u Estoniji, Italijani su slavili sa 3:0 (30:28, 25:18, 25:21).

Povezana vest:  Odbojkaški spektakl na Trgu Slobode u Novom Sadu u akciji "Odbojka spaja na trgovima"

Crvena zvezda – Radnik Bijeljina 3:0 (25:17, 25:18, 25:18)

Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Ali Bagde (Turska) i Jana Nikolova (Slovačka). Trajanje meča: 66 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 13, Jevtić (l), Petković 1, Durdević (l), Tadić 11, Masulović, Petrović 2, Nejić, Sinđelić 4, Jovanović 4, Dodić 5, N.Pavlović, Andonović 6, D. Pavlović 10. Trener: Dragan Kobiljski.

RADNIK BIJELJINA: Vuković 10, Balaban, Đurić 10, Blagojević, Perišić 1, B. Savić, Tuzlančić 2, Drljić, Novokmet 9, Ćulibrk 6, S. Savić (l), Manojlović. Trener: Vladimir Milićević.