Kompletan raspored i satnica II Lige nacija 2019. u konkurenciji odbojkašica. Sve utakmice Lige nacija 2019. direktno će prenositi TV Sport klub.

Svi mečevi Lige nacija u konkurenciji odbojkašica igraće se od utorka do četvrtka.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, igraće na startu II Lige nacija 2019. u 4. grupi I vikenda u dvorani „Aleksandar Nikolić“ u Beogradu. U 1. kolu, Srbija će u utorak, 21. maja igrati protiv Holandije od 20.00 časova. U 2. kolu, u sredu, 22. maja, Srbije će igrati protiv Koreje od 17.00 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u četvrtak, 23. maja, protiv Turske od 20.00 časova.

II vikend će se odigrati 28 – 30. maja, a Srbija će igrati u 5. grupi u Koneljanu u Italiji, a pored domaćina rivali će joj biti SAD i Dominikanska Republika.

U okviru 12. grupe III vikenda 4 – 6. juna, Srbija će gostovati u Kortrajku, u Belgiji. Srbija će igrati sa Belgijom, Rusijom i Poljskom.

IV vikend je na programu 11 – 13. juna, a seniorke Srbije će igrati u 15. grupi, u Tokiju u Japanu, sa domaćinom, Brazilom i Tajlandom.

Poslednji, V vikend će se odigrati 18 – 20. juna, a Srbija će igrati u 18. grupi u Ningbou. Pored Kine, rivali Srbiji biće Nemačka i Bugarska.

Finalni turnir će se odigrati 3 – 7. jula u Nanđingu u Kini.

Pored Kine na Finalnom turniru će nastupiti i 5 najuspešnijih selekcija sa ukupne tabele posle 15 odigranih utakmica.

 

SENIORKE – II LIGA NACIJA 2019. (21. maj –7. jul):

4. GRUPA – BEOGRAD (DVORANA „ALEKSANDAR NIKOLIĆ“):

1. KOLO – UTORAK, 21. MAJ:

SRBIJA – HOLANDIJA    20.00

TURSKA – KOREJA        17.00

 

2. KOLO – SREDA, 22. MAJ:

SRBIJA – KOREJA          170.00

HOLANDIJA – TURSKA  20.00

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 23. MAJ:

SRBIJA – TURSKA         20.00

HOLANDIJA – KOREJA   17.00

 

1. GRUPA – OPOLE, POLJSKA:

1. KOLO – UTORAK, 21. MAJ:

TAJLAND – NEMAČKA    17.30

POLJSKA – ITALIJA       20.30

2. KOLO – SREDA, 22. MAJ:

ITALIJA – TAJLAND       17.30

POLJSKA – NEMAČKA    20.30

3. KOLO – ČETVRTAK, 23. MAJ:

ITALIJA – NEMAČKA      17.30

POLJSKA – TAJLAND     20.30

 

2. GRUPA – RUSE, BUGARSKA:

1. KOLO – UTORAK, 21. MAJ:

SAD – BELGIJA             17.00 (16.00)

BUGARSKA – JAPAN      20.30 (19.30)

2. KOLO – SREDA, 22. MAJ:

JAPAN – SAD                17.00 (16.00)

BUGARSKA – BELGIJA   20.30 (19.30)

3. KOLO – ČETVRTAK, 23. MAJ:

JAPAN – BELGIJA          17.00 (16.00)

BUGARSKA – SAD         20.30 (19.30)

 

3. GRUPA – BRAZILIJA, BRAZIL:

1. KOLO – UTORAK, 21. MAJ:

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   17.00 (22.00)

BRAZIL – KINA        20.00 (SREDA, U 1.00)

2. KOLO – SREDA, 22. MAJ:

KINA – RUSIJA        17.00 (22.00)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   20.00 (ČETVRTAK U 1.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 23. MAJ:

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      17.00 (22.00)

BRAZIL – RUSIJA          20.00 (PETAK U 1.00)

 

II VIKEND (28 – 30. MAJ):

5. GRUPA – KONELJANO VENETO, ITALIJA:

1. KOLO – UTORAK, 28. MAJ:

SRBIJA – SAD         17.00

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  20.00

 

2. KOLO – SREDA, 29. MAJ:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   17.00

SAD – ITALIJA        20.00

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 30. MAJ:

SRBIJA – ITALIJA    20.00

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       17.00

 

6. GRUPA – ANKARA, TURSKA:

1. KOLO – UTORAK, 28. MAJ:

RUSIJA – NEMAČKA      14.30 (13.30)

TURSKA – JAPAN          17.30 (16.30)

2. KOLO – SREDA, 29. MAJ:

RUSIJA – JAPAN            14.30 (13.30)

TURSKA – NEMAČKA     17.30 (16.30)

3. KOLO – ČETVRTAK, 30. MAJ:

NEMAČKA – JAPAN        14.30 (13.30)

TURSKA – RUSIJA         17.30 (16.30)

 

7. GRUPA – MAKAO, KINA:

1. KOLO – UTORAK, 28. MAJ:

BELGIJA – KOREJA        15.30 (9.30)

KINA – TAJLAND           19.30 (13.30)

2. KOLO – SREDA, 29. MAJ:

KOREJA – TAJLAND       16.30 (10.30)

KINA – BELGIJA            19.30 (13.30)

3. KOLO – ČETVRTAK, 30. MAJ:

BELGIJA – TAJLAND 16.30 (10.30)

KINA – KOREJA             19.30 (13.30)

 

8. GRUPA – APELDORN, HOLANDIJA:

1. KOLO – UTORAK, 28. MAJ:

BUGARSKA – POLJSKA        16.30

HOLANDIJA – BRAZIL          19.30

2. KOLO – SREDA, 29. MAJ:

BRAZIL – POLJSKA              16.30

HOLANDIJA – BUGARSKA    19.30

3. KOLO – ČETVRTAK, 30. MAJ:

HOLANDIJA – POLJSKA       16.30

BRAZIL – BUGARSKA          19.30

 

III VIKEND (4 – 6. JUN):

12. GRUPA – KORTRAJK, BELGIJA:

1. KOLO – UTORAK, 4. JUN:

SRBIJA – POLJSKA        17.15

BELGIJA – RUSIJA         20.15

 

2. KOLO – SREDA, 5. JUN:

SRBIJA – RUSIJA          17.15

BELGIJA – POLJSKA 20.15

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 6. JUN:

SRBIJA – BELGIJA         20.15

RUSIJA – POLJSKA        17.15

 

9. GRUPA – HONG KONG, KINA:

1. KOLO – UTORAK, 4. JUN:

HOLANDIJA – ITALIJA   17.30 (11.30)

KINA – JAPAN               20.30 (14.30)

2. KOLO – SREDA, 5. JUN:

ITALIJA – JAPAN           17.30 (11.30)

HOLANDIJA – KINA       20.30 (14.30)

3. KOLO – ČETVRTAK, 6. JUN:

JAPAN – HOLANDIJA     17.30 (11.30)

KINA – ITALIJA             20.30 (14.30)

 

10. GRUPA – LINKOLN (NEBRASKA), SAD:

1. KOLO – UTORAK, 4. JUN:

BRAZIL – NEMAČKA 16.30 (23.30)

SAD – KOREJA              19.30 (SREDA U 2.30)

2. KOLO – SREDA, 5. JUN:

BRAZIL – KOREJA   16.30 (23.30)

SAD – NEMAČKA     19.30 (ČETVRTAK U 2.30)

3. KOLO – ČETVRTAK, 6. JUN:

KOREJA – NEMAČKA     16.30 (23.30)

SAD – BRAZIL               19.30 (PETAK U 2.30)

 

11. GRUPA – BANGKOK, TAJLAND:

1. KOLO – UTORAK, 4. JUN:

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       15.05 (10.05)

TAJLAND – BUGARSKA        18.05 (13.05)

2. KOLO – SREDA, 5. JUN:

BUGARSKA – TURSKA         15.05 (10.05)

TAJLAND – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      18.05 (13.05)

3. KOLO – ČETVRTAK, 6. JUN:

BUGARSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   15.05 (10.05)

TAJLAND – TURSKA      18.05 (13.05)

 

IV VIKEND (11 – 13. JUN):

15. GRUPA – TOKIO, JAPAN:

1. KOLO – UTORAK, 11. JUN:

SRBIJA – TAJLAND        15.40 (8.40)

JAPAN – BRAZIL            19.10 (12.10)

 

2. KOLO – SREDA, 12. JUN:

SRBIJA – JAPAN            19.10 (12.10)

BRAZIL  TAJLAND          15.40 (8.40)

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 13. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          15.40 (8.40)

JAPAN – TAJLAND         19.10 (12.10)

 

13. GRUPA – PERUĐA, ITALIJA:

1. KOLO – UTORAK, 11. JUN:

RUSIJA – KOREJA         17.00

ITALIJA – BUGARSKA    20.00

2. KOLO – SREDA, 12. JUN:

BUGARSKA – RUSIJA    17.00

ITALIJA – KOREJA         20.00

3. KOLO – ČETVRTAK, 13. JUN:

KOREJA – BUGARSKA   17.00

ITALIJA – RUSIJA          20.00

 

14. GRUPA – ŠTUTGART, NEMAČKA:

1. KOLO – UTORAK, 11. JUN:

BELGIJA – HOLANDIJA        17.30

NEMAČKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     20.30

2. KOLO – SREDA, 12. JUN:

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  17.30

NEMAČKA – BELGIJA     20.30

3. KOLO – ČETVRTAK, 13. JUN:

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       17.30

NEMAČKA – HOLANDIJA      20.30

 

16. GRUPA – ĐANGMEN, KINA:

1. KOLO – UTORAK, 11. JUN:

SAD – TURSKA       16.00 (10.00)

KINA – POLJSKA     20.00 (14.00)

2. KOLO – SREDA, 12. JUN:

SAD – POLJSKA      16.00 (10.00)

KINA – TURSKA      20.00 (14.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 13. JUN:

POLJSKA – TURSKA       16.00 (10.00)

KINA – SAD            20.00 (14.00)

 

V VIKEND (18 – 20. JUN):

18. GRUPA – NINGBO, KINA:

1. KOLO – UTORAK, 18. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA     16.00 (10.00)

KINA – NEMAČKA          19.30 (13.30)

 

2. KOLO – SREDA, 19. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA       16.00 (10.00)

KINA – BUGARSKA        19.30 (13.30)

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUN:

SRBIJA – KINA                    19.30 (13.30)

NEMAČKA – BUGARSKA      16.00 (10.00)

 

17. GRUPA – ANKARA, TURSKA:

1. KOLO – UTORAK, 18. JUN:

BRAZIL – ITALIJA          16.00 (15.00)

TURSKA – BELGIJA       19.00 (18.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUN:

BRAZIL – BELGIJA         16.00 (15.00)

ITALIJA – TURSKA        19.00 (18.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUN:

BELGIJA – ITALIJA        16.00 (15.00)

TURSKA – BRAZIL         19.00 (18.00)

 

19. GRUPA – JEKATERINBRUG, RUSIJA:

1. KOLO – UTORAK, 18. JUN:

HOLANDIJA – TAJLAND       16.00 (13.00)

RUSIJA – SAD                     19.00 (16.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUN:

HOLANDIJA – SAD        16.00 (13.00)

RUSIJA – TAJLAND        19.00 (16.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUN:

SAD – TAJLAND            16.00 (13.00)

RUSIJA – HOLANDIJA    19.00 (16.00)

 

20. GRUPA – BORJEONG, KOREJA:

1. KOLO – UTORAK, 18. JUN:

JAPAN – POLJSKA         16.00 (9.00)

KOREJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA        19.00 (12.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUN:

POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 16.00 (9.00)

KOREJA – JAPAN     19.00 (12.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUN:

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA    16.00 (9.00)

KOREJA – POLJSKA       19.00 (12.00)

 

Finalni turnir će se odigrati 3 – 7. jula u Nanđingu u Kini.

 

FINALNI TURNIR – NANĐING, KINA (3 – 7. JUL):

Pored Kine na Finalnom turniru će nastupiti i 5 najuspešnijih selekcija sa ukupne tabele posle 15 odigranih utakmica.

 

Ukoliko Kina bude među prvih 6 selekcija raspored grupa biće:

A GRUPA: Kina, 3. i 4. selekcija sa tabele

 

B GRUPA: 1, 2. i 5. selekcija sa tabele

 

Ukoliko Kina ne bude među prvih 6 selekcija, sastavi grupa će biti:

A GRUPA: 1, 4. i 5. selekcija sa tabele

 

B GRUPA: Kina, 2. i 3. selekcija sa tabele

Povezana vest:  Boričić: Zadovoljni smo saradnjom sa Viner štedišom