Wiener_Liga-odbojkaVINER LIGA, SENIORI

Šesta pobeda Zvezde, Vojvodina bolja od Požarevca

Vojvodina nadigrala Požarevljane

NIS Vojvodina – Mladi radnik 3:0 (25:23, 25:16, 25:22)

Mala sala SPC „Vojvodina“. Gledalaca: 300. Sudije: Svetlana Zotović i Ivan Lazarević. Trajanje meča: 72 minuta.

NIS VOJVODINA: N. Čubrilo 10, Škundrić (libero), Simeunović, Petrović, Mirosavljević 8, Veselinović 10, Ivović 12, Jovović 2, L. Čubrilo, Mrdak 16, Jovanović, Kapur. Trener: Nikola Salatić.

MLADI RADNIK: Marinković 5, Pantić, Mutapčija, Vulović 8, Brdjović 4, Vladisavljev 8, N. Petrović, U. Ilić, Peković (libero), P. Petrović 15, S. Ilić 4, Grabež. Trener: Dragan Bonić.

Povezana vest:  Srbija uzor Austriji

Novosađani su opravdali ulogu favorita protiv Mladog radnika i na taj način su stigli do šeste prvenstvene pobede. Ispostavilo se da su Požarevljani priliku da meč učine neizvesnijim propustili još u prvom setu, koji je bio i najneizvesniji. Imali su gosti minimalnu prednost na drugom obaveznom predahu (16:15), ali i u samoj završnici (21:20), ali nisu izdržali do kraja – 25:23.

Zadržala je Vojvodina sjajnu realizaciju napada sve do kraja meča, za razliku od Mladog radnika, čijim igračima je popustila koncentracija. Odličan učinak imali su Milija Mrdak (16), Marko Ivović (12), kao i Veselinović (10) i Nemanja Čubrilo (10). Sa druge strane ponovo se izdvojio sve bolji korektor Petar Petrović (15).

Povezana vest:  Hrvatska prvi rival pionirkama na prvenstvu Evrope

Šesta pobeda Zvezde

Crvena zvezda – Železničar 3:0 (25:15, 25:13, 25:22)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 200. Sudije: Igor Miljković i Slaviša Manojlović. Trajanje meča: 65 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Stefanović 4, Perić, Pajić, Bojović 6, Koprivica, Milutinović 4, Jakovljević 6, Mitić, Terzić 17, Petrović, Petković 20, Vujić (libero). Trener: Željko Bulatović.

ŽELEZNIČAR: Roganović 2, I. Bulić 1, Lojaničić (libero), Jezdimirović 10, Janjušević 1, Bogić 3, O. Bulić 2, Munćan 9, Petković, Pajić 1, Kostić 1. Trener: Srđan Stefanović.

Crvena zvezda je u malom gradskom derbiju lako slavila pobedu protiv Železničara, posle samo 65 minuta igre. Crveno-beli su bili daleko bolji rival u sva tri seta, vrlo brzo su pravili razliku, a gosti nisu imali snage niti dovoljno raspoloženih igrača da se vrate u meč.

Povezana vest:  Selektor i srpske odbojkašice: Sada je sve mnogo lakše

Duel su obeležila dvojica igrača iz Zvezde, Dušan Petković (20 poena, 5 asova), koji je imao i pet asova, kao i reprezentativac Miloš Terzić (17, 5 blokova). Ovoga puta Bulatović je na mestu dizača šansu ukazao Stefanoviću, koji je takođe imao vrlo dobar učinak, čak i sa servis linije. Sa druge strane, bolji od ostalih bili su Jezdimirović (10) i Munćan (9).