FIVB je objavio raspored utakmica na turniru XXII Olimpijskih igara 2020. u konkurenciji odbojkašica, koji će se odigrati od 26. jula do 9. avgusta u Arijake areni u Tokiju. Seniorke Srbije odigraće prvi meč u A grupi protiv Dominikanske Republike u nedelju, 26. jula od 7.20 časova po našem vremenu. Srbija će u 2. kolu, u utorak, 28. jula, igrati protiv Japana (7.20), a u 3. kolu, u četvrtak, 30. jula, protiv Kenije (7.20). Seniorke Srbije će u 4. kolu, u subotu, 1. avgusta, igrati protiv Brazila (9.25), a u poslednjem, 5. kolu, u ponedeljak, 3. avgusta protiv Koreje od 2.00 časa po našem vremenu.

U B grupi će igrati Kina, SAD, Rusija, Italija, Argentina i Turska.

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe.

Povezana vest:  JUNIORKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2011, Juniorke prepustile rivalu samo 28 poena

 

SENIORKE – XXII OI 2020. – TOKIO (ARIJAKE ARENA, 15 000), JAPAN (26. jul – 9. avgust):

A GRUPA:

1. KOLO – NEDELJA, 26. JUL:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   14.20 PO LOKALNOM, ODNOSNO 7.20 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

JAPAN – KENIJA            19.40 (12.40)

BRAZIL – KOREJA         21.45 (14.45)

 

2. KOLO – UTORAK, 28. JUL:

SRBIJA – JAPAN            14.20 (7.20)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   19.40 (12.40)

KOREJA – KENIJA         21.45 (14.45)

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 30. JUL:

SRBIJA – KENIJA           14.20 (7.20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA  11.05 (4.05)

JAPAN – BRAZIL            19.40 (12.40)

 

4. KOLO – SUBOTA, 1. AVGUST:

SRBIJA – BRAZIL          16.25 (9.25)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KENIJA   9.00 (2.00)

Povezana vest:  Odbojkšaice Srbije pobedom protiv Nemačke zadržale maksimalan učinak

JAPAN – KOREJA           19.40 (12.40)

 

5. KOLO – PONEDELJAK, 3. AVGUST:

SRBIJA – KOREJA          9.00 (2.00)

KINA – ARGENTINA       16.25 (9.25)

BRAZIL – KENIJA          21.45 (14.45)

 

Plasman u četvrtfinale izboriće 4 selekcije.

 

B GRUPA:

1. KOLO – NEDELJA, 26. JUL:

ITALIJA – RUSIJA          9.00 (2.00)

SAD – ARGENTINA        11.05 (4.05)

KINA – TURSKA             16.25 (9.25)

 

2. KOLO – UTORAK, 28. JUL:

RUSIJA – ARGENTINA   7.00 (2.00)

KINA – SAD             11.05 (4.05)

ITALIJA – TURSKA        16.25 (9.25)

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 30. JUL:

ITALIJA – ARGENTINA   9.00 (2.00)

KINA – RUSIJA              16.25 (9.25)

SAD – TURSKA             21.45 (14.45)

 

4. KOLO – SUBOTA, 1. AVGUST:

SAD – RUSIJA               11.05 (4.05)

TURSKA – ARGENTINA  14.20 (7.20)

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA XXVII EP 2011, Odluka narednog vikenda

KINA – ITALIJA             21.45 (14.45)

 

5. KOLO – PONEDELJAK, 3. AVGUST:

SAD – ITALIJA              11.05 (4.05)

RUSIJA – TURSKA         14.20 (7.20)

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA    19.40 (12.40)

 

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe.

U četvrtfinalu će igrati pobednici grupa sa četvrtoplasiranim selekcijama iz druge grupe (A 1 – B 4 i B 1 – A 4), dok će preostala dva para biti određena žrebom (A 2/A 3 i B 2/B 3).

 

ČETVRTFINALE – SREDA, 5. AVGUST:

Termini četvrtfinalnih mečeva su 9.00 (2.00), 13.00 (6.00), 17.00 (10.00) i 21.30 (14.30) časova.

 

POLUFINALE – PETAK, 7. AVGUST:

Termini su 13.00 (6.00) i 21.00 (14.00) časova.

 

NEDELJA, 9. AVGUST:

FINALE:                              13.30 (6.30)

MEČ ZA TREĆE MESTO:       9.00 (2.00)