U Podgorici je danas počelo XIV EP 2020. u konkurenciji kadetkinja. Ženska kadetska reprezentacija Srbije odigraće prvi meč u B grupi sutra (petak, 2. oktobar) od 17.30 časova protiv Poljske, uz direktan prenos na TV Sport Klub 2. EP u Crnoj Gori igraće se do 9. oktobra.

Sve utakmice sa EP 2020. u Podgorici direktno prenosi TV Sport Klub.

 

KADETKINJE – XIV EP 2020. – PODGORICA, CRNA GORA (1 – 9. OKTOBAR) – REZULTATI:

Sudije: Đorđe Zelenović iz Srbije, Emanuil Gerogijadis iz Grčke, Nikola Micevski iz Severne Makedonije, Veronika Miora Papadopol iz Rumunije, Slobodan Kovačević iz Crne Gore, Ana Stipaničev Matečić iz Hrvatske, Endri Zguri iz Albanije, Volodimir Pajevski iz Ukrajine, Olja Budurova iz Bugarske, Erol Akbulut iz Turske, Mirza Bašić iz Bosne i Hercegovine i Mahmud Alburdeini iz Nemačke.

 

B GRUPA (DVORANA USKC):

1. KOLO – ČETVRTAK, 1. OKTOBAR:

SRBIJA SLOBODNA.

RUMUNIJA – BELORUSIJA         3:0 (25:12, 25:20, 25:7)

RUSIJA – POLJSKA        3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:16)

TABELA:

1. ROU       1    1    0    3:0       3

2. RUS        1    1    0    3:1       3

3. POL        1    0    1    1:3       0

4. BLR        1    0    1    0:3       0

5. SRB        –     –     –     –  –       –

 

2. KOLO – PETAK, 2. OKTOBAR:

SRBIJA – POLJSKA              17.30

RUSIJA – BELORUSIJA        20.00

 

3. KOLO – SUBOTA, 3. OKTOBAR:

SRBIJA – RUMUNIJA           17.30

BELORUSIJA – POLJSKA      20.00

 

4. KOLO – PONEDELJAK, 5. OKTOBAR:

SRBIJA – RUSIJA                20.00

RUMUNIJA – POLJSKA         17.30

 

5. KOLO – UTORAK, 6. OKTOBAR:

SRBIJA – BELORUSIJA         17.30

RUSIJA – RUMUNIJA           20.00

 

A GRUPA (DVORANA SC VERDE):

1. KOLO – ČETVRTAK, 1. OKTOBAR:

TURSKA – BUGARSKA   3:0 (25:11, 25:19, 25:21)

ITALIJA – SLOVENIJA    3:1 (26:28, 25:16, 25:22, 25:15)

SLOVAČKA – CRNA GORA          3:0 (25:12, 25:16, 25:9)

TABELA:

1. SVK        1    1    0    3:0       3

2. TUR        1    1    0    3:0       3

3. ITA         1    1    0    3:1       3

4. SLO        1    0    1    1:3       0

5. BUL        1    0    1    0:3       0

6. MNE       1    0    1    0:3       0

 

2. KOLO – PETAK, 2. OKTOBAR:

TURSKA – SLOVENIJA         15.00

ITALIJA – SLOVAČKA           17.30

BUGARSKA – CRNA GORA   20.00

 

3. KOLO – SUBOTA, 3. OKTOBAR:

ITALIJA – TURSKA              15.00

BUGARSKA – SLOVAČKA     17.30

SLOVENIJA – CRNA GORA   20.00

 

4. KOLO – PONEDELJAK, 5. OKTOBAR:

TURSKA – SLOVAČKA          15.00

SLOVENIJA – BUGARSKA     17.30

ITALIJA – CRNA GORA        20.00

 

5. KOLO – UTORAK, 6. OKTOBAR:

SLOVENIJA – SLOVAČKA     15.00

ITALIJA – BUGARSKA          17.30

TURSKA – CRNA GORA       20.00

 

DVORANA SC VERDE:

ČETVRTAK, 8. OKTOBAR:

POLUFINALE:

A 1 – B 2          16.30

B 1 – A 2          19.00

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

A 3 – B 4          11.30

B 3 – A 4          14.00

 

DVORANA SC VERDE:

PETAK, 9. OKTOBAR:

FINALE:                              19.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:       16.30

MEČ ZA PETO MESTO:         14.00

MEČ ZA SEDMO MESTO:     11.30

 

Na osnovu odluke Administrativnog Borda CEV više se ne igraju kvalifikacije za Svetska prvenstva, već će plasman na XVII SP 2021. obezbediti šest (6) selekcija sa XIV EP 2020.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORI, Lider lako protiv Jedinstva