zvezda_fakrum_musina_devojke (2)VINER LIGA, SENIORKE

Pobede Zvezde i Pančeva

Zvezda bez milosti

Crvena zvezda – Vizura 3:0 (25:16, 25:15, 26:24)

Dvorana: „Šumice”. Gledalaca: 200. Sudije: Goran Gradinski (Beograd) i Anđelko Popović (Sremski Karlovci). Trajanje meča: 73 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Ninković 11, Živković 4, Malagurski 14, Bjelica 8, Blagojević 11, Stevanović 8, Valčić (libero), Budrović, Rakić, Medarević, Tomić, Kecman. Trener: Ratko Pavličević.

VIZURA: Otašević, Lazarević 14, Savić 5, Nikolić 7, Buša 1, Klisura 14, Proković (libero), Vukomanović, Matić, Nikić 4, Radulović, Čikiriz. Trener: Branislav Moro.

Aktuelne šampionke, odbojkašice Crvene zvezde zabeležile su i 12. pobedu u sezoni i dalje su jedina neporažena ekipa u ligi. U tri seta savladana Vizura, koja osim u završnici trećeg perioda nije uspela da parira domaćinu.

Povezana vest:  Treći turnir narednog vikenda u Aranđelovcu – „Kids liga" u petak, „Škola odbojke" u subotu i nedelju

Crveno-bele od starta gradskog derbija dale do znanja kako će se razvijati situacija na terenu. Vizura nije imala raspoloženog igrača osim Ane Lazarević, pa se razlika do kraja prvog seta samo uvećavala (25:16). U drugom setu gošće su držale priključak samo početkom seta (5:5), da bi Zvezda zaigrala još snažnije, dominirala je Nađa Ninković.

U poslednjoj deonici meča Vizura je blokovima Maje Savić uspela da stigne i do prvog vođstva (10:7), zbog čega je trener Pavlićević bio primoran da zatraži tajm-aut. Zaigrala je Zvezda kako ume i vezala četiri poena i time vratila vođstvo od 13:11, zatim i 16:14 na drugom obaveznom predahu. Lazarevićeva i Klisura donele su Ajkulicama još četiri poravnanja, ali sjajna Sanja Malagurski nije dozvolila iznenađenje.

Povezana vest:  SENIORI, XXII SVETSKA LIGA 2011, Srbija prvo gostuje u Argentini - na Finalnom turniru osam ekipa

Tri boda Pančevkama

Dinamo Azotara – Poštar 064 3:0 (25:22, 25:13, 25:22)

Dvorana: SC Strelište. Gledalaca: 200. Sudije: Dušan Španović (Novi Sad) i Slaviša Manojlović (Beograd). Trajanje meča: 72 minuta.

DINAMO AZOTARA: Furtula, Bezarević, Sredić, Vulović, Kokanović, Trivunović, Možgon (libero), Petrov, Bulajić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

POŠTAR 064: Jevrić, Đorđević, Drča, Savović, Ivanović, Misojčić, Ristić (libero), Jovanović, Miljković, Bićanin, Maksimović, Uzelac. Trener: Biljana Mihailović.

Očekivan rezultat u Strelištu, Dinamo Azotara je protiv Poštara 064 slavio ubedljiv trijumf, prvi u novoj godini. Ovom pobedom Lavice su prekinule niz od tri vezana poraza. Gošće nisu imale čemu da se nadaju u Pančevu, bez obzira na kadrovske probleme domaćeg tima. Poštar je nešto jači otpor pružio u prvom i trećem setu.