Svetska odbojkaška federacija, FIVB, objavila je raspored i satnicu utakmica III Lige nacija 2021. u konkurenciji odbojkaša, koja će se odigrati u „zaštitnom balonu“ u Riminiju, u Italiji od 28. maja do 27. juna. Muška seniorska reprezentacija Srbije će tokom prva tri kola, od 28. do 30. maja igrati protiv Slovenije, Poljske i Italije.

Za razliku od prethodnih godina, utakmice se neće igrati samo od petka do nedelje, već će između „vikenda“ biti samo tri dana pauze. Mečevi će se igrati u dve dvorane Sajma u Riminiju, a na programu će u svakoj dvorani biti po 4 meča dnevno.

Svaka reprezentacija će odigrati po 15 utakmica, odnosno ukupno 124 utakmice.

Plasman u polufinale, izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (28. MAJ – 27. JUN):

I VIKEND (28 – 30. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 28. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – SLOVENIJA         13.00

NEMAČKA – AUSTRALIJA    10.00

SAD – KANADA                 16.00

BRAZIL – ARGENTINA       19.00

TEREN 1:

FRANCUSKA – BUGARSKA  8.00

IRAN – JAPAN                  11.00

RUSIJA – HOLANDIJA        14.00

ITALIJA – POLJSKA            17.30

2. KOLO – SUBOTA, 29. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA           14.00

FRANCUSKA – NEMAČKA    8.00

JAPAN – HOLANDIJA         11.00

ARGENTINA – KANADA      17.30

TEREN 2:

RUSIJA – IRAN                 10.00

BUGARSKA – AUSTRALIJA  13.00

ITALIJA – SLOVENIJA        16.00

Povezana vest:  Italijan Anastazi novi selektor Poljske

SAD – BRAZIL                  19.00

3. KOLO – NEDELJA, 30. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – ITALIJA              19.00

IRAN – HOLANDIJA            10.00

RUSIJA – JAPAN                13.00

BRAZIL – KANADA             16.00

TEREN 1:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      8.00

BUGARSKA – NEMAČKA            11.00

ARGENTINA – SAD                 14.00

SLOVENIJA – POLJSKA            17.30

II VIKEND (3 – 5. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 3. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – JAPAN               11.00

ARGENTINA – NEMAČKA     8.00

SLOVENIJA – HOLANDIJA   14.00

ITALIJA – BUGARSKA        17.30

TEREN 2:

IRAN – KANADA               10.00

FRANCUSKA – BRAZIL       13.00

POLJSKA – AUSTRALIJA     16.00

RUSIJA – SAD                  19.00

2. KOLO – PETAK, 4. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – FRANCUSKA       13.00

NEMAČKA – HOLANDIJA     10.00

POLJSKA – SAD                 16.00

BUGARSKA – KANADA       19.00

TEREN 1:

SLOVENIJA – ARGENTINA   8.00

BRAZIL – JAPAN                11.00

RUSIJA – AUSTRALIJA       14.00

ITALIJA – IRAN                 17.30

3. KOLO – SUBOTA, 5. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BRAZIL             13.00

SLOVENIJA – NEMAČKA      10.00

SAD – AUSTRALIJA            16.00

ITALIJA – KANADA            19.00

TEREN 1:

ARGENTINA – HOLANDIJA  8.00

FRANCUSKA – JAPAN        11.00

RUSIJA – POLJSKA            14.00

BUUGARSKA – IRAN          17.30

III VIKEND (9 – 11. JUN):

1. KOLO – SREDA, 9. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      8.00

RUSIJA – FRANCUSKA  11.00

Povezana vest:  Maja Ognjenović sekretar Sportske komisije CEV

IRAN – SAD                14.00

ARGENTINA – ITALIJA  17.30

TEREN 2:

JAPAN – AUSTRALIJA   10.00

SLOVENIJA – KANADA  13.00

BUGARSKA – POLJSKA 16.00

BRAZIL – HOLANDIJA   19.00

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – IRAN                 8.00

FRANCUSKA – SLOVENIJA  11.00

SAD – NEMAČKA               14.00

ITALIJA – JAPAN               17.30

TEREN 2:

RUSIJA – KANADA                  10.00

ARGENTINA – AUSTRALIJA      13.00

BUGARSKA – BRAZIL              16.00

POLJSKA – HOLANDIJA            19.00

3. KOLO – PETAK, 11. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD                  14.00

IRAN – NEMAČKA             8.00

ARGENTINA – JAPAN         11.00

FRANCUSKA – KANADA      17.30

TEREN 2:

SLOVENIJA – RUSIJA        10.00

BUGARSKA – HOLANDIJA   13.00

ITALIJA – AUSTRALIJA      16.00

POLJSKA – BRAZIL            19.00

IV VIKEND (15 – 17. JUN):

1. KOLO – UTORAK, 15. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – RUSIJA              8.00

FRANCUSKA – HOLANDIJA 11.00

NEMAČKA – JAPAN            14.00

SLOVENIJA – BRAZIL        17.30

TEREN 2:

IRAN – AUSTRALIJA          10.00

BUGARSKA – ARGENTINA   13.00

POLJSKA – KANADA          16.00

ITALIJA – SAD                  19.00

2. KOLO – SREDA, 16. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BUGARSKA         10.00

POLJSKA – JAPAN              13.00

NEMAČKA – KANADA         16.00

IRAN – BRAZIL                 19.00

TEREN 1:

RUSIJA – ARGENTINA        8.00

SLOVENIJA – AUSTRALIJA  11.00

ITALIJA – HOLANDIJA       14.00

Povezana vest:  SENIORKE – KUP CEV 2015. – POLUFINALE, Pobede Ruskinja i Poljakinja

FRANCUSKA – SAD            17.30

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – ARGENTINA        8.00

JAPAN – KANADA              11.00

SLOVENIJA – IRAN           14.00

ITALIJA – FRANCUSKA       17.30

TEREN 2:

BUGARSKA – RUSIJA         10.00

BRAZIL – AUSTRALIJA       13.00

SAD – HOLANDIJA             16.00

NEMAČKA – POLJSKA        19.00

V VIKEND (21 – 23. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – AUSTRALIJA       8.00

FRANCUSKA – IRAN          11.00

RUSIJA – NEMAČKA            14.00

ARGENTINA – POLJSKA      17.30

TEREN 2:

BUGARSKA – JAPAN          10.00

KANADA – HOLANDIJA      13.00

SLOVENIJA – SAD             16.00

ITALIJA – BRAZIL              19.00

2. KOLO – UTORAK, 22. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – HOLANDIJA        10.00

IRAN – POLJSKA               13.00

FRANCUSKA – ARGENTINA 16.00

RUSIJA – ITALIJA              19.00

TEREN 1:

KANADA – AUSTRALIJA      8.00

BUGARSKA – SAD             11.00

SLOVENIJA – JAPAN          14.00

BRAZIL – NEMAČKA          17.30

3. KOLO – SREDA, 23. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA             10.00

FRANCUSKA – POLJSKA      13.00

SLOVENIJA – BUGARSKA    16.00

RUSIJA – BRAZIL              19.00

TEREN 1:

AUSTRALIJA – HOLANDIJA 8.00

JAPAN – SAD                    11.00

ARGENTINA – IRAN            14.00

ITALIJA – NEMAČKA          17.30

Plasman u polufinale izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.