Ženska seniorska reprezentacija Srbije, akutelni svetski i dvostruki uzastopni evropski prvak i vicešampion OI, ostvarila je treću uzastopnu maksimalnu pobedu na XXXII Olimpijskim igrama u Tokiju. Srbija je jutros po našem vremenu u dvorani Arijake, u 3. kolu A grupe savladala Keniju sa 3:0, po setovima 25:21, 25:11 i 25:20, posle 73 minuta igre.

Izabranice Zoran Terzića su savladale Keniju u meču u kome se pitanje pobednika nije postavljalo. Odbojkašice Srbije su sigurnom i koncentrisanom igrom stigle do očekivanog trijumfa i zadržale prvo mesto u grupi bez izgubljenog seta pred utakmice protiv Brazila i Koreje.

Povezana vest:  IV EVROPSKA LIGA 2012., Nova ubedljiva pobeda odbojkašica Srbije

Srbija je u prvom setu vodila sa 4:0, 8:2, 9:6 i 12:7. U nastavku je bilo 17:11, 19:15 i 22:16, a na kraju 25:21 za vođstvo Srbije od 1:0.

Na startu drugog seta bilo je 5:1 za Srbiju, pa 8:3 i 12:5. U završnici je bilo 21:9, a na kraju 25:11 za prednost Srbije od 2:0 u setovima.

U trećem setu Kenija je imala minimalnu prednost do 11:10, kada je Srbija preokrenula rezultat i povela sa 13:11. Vodila je Srbija sa 19:14, pa 21:18, a treći set dobila sa 25:20 za trijumf od 3:0.

Povezana vest:  Na okupljanju seniora 14 igrača – Zoran Gajić pozdravio reprezentativce u Kovilovu

Srbija će u 4. kolu A grupe, u subotu, 31. jula, igrati protiv Brazila od 9.25 časova po našem vremenu.

Sve utakmice Srbije direktno prenosi RTS, a mečeve iz Tokija direktno prenosi i Eurosport.