Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na XXXII EP 2021. u Beogradu. Srbija je u drugoj utakmici trećeg dana takmičenja u A grupi, pred 4594 gledalaca u “Štark areni” savladala Francusku sa 3:0, po setovima 25:14, 25:13 i 25:16,  posle 69 minuta igre.

Posle izjednačenog početka prvog seta, Srbije je uspela da nametne svoju igru. Kako se set bližio kraju, seniorke su povećavale svoju prednost i lako su došle do vođstva.

U drugom set su izabranice Zorana Terzića odmah krenule silovito. Svakim poenom bile su sve sigurnije i opasnije, što je potvrdio i rezultat na kraju seta – 25:13.

Iako je na početku izgledalo kao da će treći set biti veoma neizvesno, Srbija je ponovo odigrala na maksimalnom nivou. Na početku seta igralo se poen za poen, posle čega je Srbija povela sa 12:8, pa sa 20:12, da bi na kraju set rešila u svoju korist 25:16.

Sutra su na programu utakmice između Srbije i Belgije, odnosno Rusije i Azerbejdžana. Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.

CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):

A GRUPA – BEOGRAD:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA       3:0 (25:11, 25:18, 25:14)

Povezana vest:  SENIORI – XXI SVETSKA LIGA 2010, Kolaković odredio sastav od 19 igrača

PETAK, 20. AVGUST:

BELGIJA – AZERBEJDŽAN            3:0 (25:13, 26:24, 25:13)

RUSIJA – FRANCUSKA   3:1 (25:19, 14:25, 25:20, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA   3:0 (25:14, 25:13, 25:16)

BOSNA I HERCEGOVINA – AZERBEJDŽAN    3:0 (25:14, 25:23, 25:17)

TABELA:

  1. SRB 2 2     0     6:0         6
  2. BEL 1 1     0     3:0         3
  3. RUS 1 1     0     3:1         3
  4. BIH 2 1     1     3:3         3
  5. FRA 2 0     2     1:6         0
  6. AZE 2 0     2     0:6         0

 

NEDELJA, 22. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA               20.00

RUSIJA – AZERBEJDŽAN       17.00

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

RUSIJA – BELGIJA        17.00

BOSNA I HERCEGOVINA – FRANCUSKA              20.00

 

UTORAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – AZERBEJDŽAN       20.00

BELGIJA – BOSNA I HERCEGOVINA            17.00

 

SREDA, 25. AVGUST:

SRBIJA – RUSIJA          20.00

AZERBEJDŽAN – FRANCUSKA       17.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

RUSIJA – BOSNA I HERCEGOVINA       17.00

BELGIJA – FRANCUSKA        20.00

 

B GRUPA – PLOVDIV:

SREDA, 18. AVGUST:

BUGARSKA – GRČKA     3:0 (25:20, 25:15, 25:19)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ČEŠKA – ŠPANIJA         3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:20)

POLJSKA – NEMAČKA    3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

NEMAČKA – ČEŠKA       3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:21)

POLJSKA – GRČKA        3:0 (25:16, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 21. AVGUST:

POLJSKA – ČEŠKA         3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:18)

BUGARSKA – ŠPANIJA   3:0 (25:12, 25:19, 25:21)

Povezana vest:  SENIORI, VINER LIGA, Partizan proradio u Kraljevu, peti poraz Vojvodine

TABELA:

  1. POL 3 3     0     9:2         9
  2. BUL 2 2     0     6:0         6
  3. CZE 3 1     2     5:7         3
  4. GER 2 1     1     4:4         3
  5. ESP 2 0     2     1:6         0
  6. GRE 1 0     1     0:3         0

 

NEDELJA, 22. AVGUST:

GRČKA – ŠPANIJA               16.00 (15.00)

NEMAČKA – BUGARSKA        19.00 (18.00)

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

GRČKA – ČEŠKA           17.30 (16.30)

POLJSKA – ŠPANIJA      20.30 (19.30)

 

UTORAK, 24. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA              17.30 (16.30)

BUGARSKA – ČEŠKA     20.30 (19.30)

 

SREDA, 25. AVGUST:

NEMAČKA – ŠPANIJA     17.30 (16.30)

BUGARSKA – POLJSKA  20.30 (19.30)

 

C GRUPA – ZADAR:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA          3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

PETAK, 20. AVGUST:

ITALIJA – BELORUSIJA  3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

MAĐARSKA – SLOVAČKA             3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

HRVATSKA – BELORUSIJA           3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

ŠVAJCARSKA – MAĐARSKA          3:2 (22:25, 25:23, 29:27, 23:25, 15:11)

TABELA:

  1. CRO 2 2     0     6:0         6
  2. HUN 2 1     1     5:4         4
  3. ITA 1 1     0     3:0         3
  4. SUI 2 1     1     3:5         2
  5. SVK 1 0     1     1:3         0
  6. BLR 2 0     2     0:6         0

 

NEDELJA, 22. AVGUST:

HRVATSKA – SLOVAČKA       17.00

ITALIJA – MAĐARSKA          20.00

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

ITALIJA – SLOVAČKA                  17.15

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA 20.15

 

UTORAK, 24. AVGUST:

HRVATSKA – MAĐARSKA      17.00

Povezana vest:  KADETI – BALKANSKO PRVENSTVO 2012. – BUKUREŠT (DVORANA KONKORDIJA, ČIAJNA (PREDGRAĐE BUKUREŠTA)), RUMUNIJA (18. – 22. JUL) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA

SLOVAČKA – ŠVAJCARSKA    20.00

 

SREDA, 25. AVGUST:

BELORUSIJA – MAĐARSKA    18.00

ITALIJA – HRVATSKA           21.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

SLOVAČKA – BELORUSIJA    17.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA        20.00

 

D GRUPA – KLUŽ NAPOKA:

SREDA, 18. AVGUST:

TURSKA – RUMUNIJA    3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:17)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ŠVEDSKA – FINSKA             3:2 (24:26, 17:25, 25:19, 27:25, 15:13)

HOLANDIJA – UKRAJINA             3:0 (25:17, 25:12, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA    3:0 (25:10, 25:10, 25:18)

TURSKA – UKRAJINA     3:0 (25:14, 25:19, 26:24)

SUBOTA, 21. AVGUST:

UKRAJINA – FINSKA      3:1 (25:19, 25:23, 26:28, 25:22)

ŠVEDSKA – RUMUNIJA  3:0 (25:21, 25:17, 25:16)

TABELA:

  1. NED 2 2     0     6:0         6
  2. TUR 2 2     0     6:1         6
  3. SWE 2 2     0     6:2         5
  4. FIN 2 0     2     2:6         1
  5. ROU 2 0     2     1:6         0
  6. UKR 2 0     2     0:6         0

 

NEDELJA, 22. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA            17.30 (16.30)

HOLANDIJA – RUMUNIJA      20.30 (19.30)

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

UKRAJINA – ŠVEDSKA          17.30 (16.30)

TURSKA – FINSKA               20.30 (19.30)

 

UTORAK, 24. AVGUST:

TURSKA – HOLANDIJA         17.30 (16.30)

RUMUNIJA – FINSKA            20.30 (19.30)

 

SREDA, 25. AVGUST:

HOLANDIJA – ŠVEDSKA 17.30 (16.30)

RUMUNIJA – UKRAJINA        20.30 (19.30)

 

Utakmice osmine finala  i četvrtfinala će se odigrati u Beogradu i Plovdivu.