Selekcija Turske osvojila je bronzanu medalju na XXXII EP 2021. u Beogradu. Turska je u prisustvu 3600 navijača u „Štark areni“ savladala Holandiju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:19 i 25:23, posle 84 minuta igre.

Turska je bolje otvorila meču za bronzu. U prvom setu su izabranice Đovanija Gvidetija odmah na početku preuzele inicijativu, što je uticalo na igru Holandije. Povele su Turkinje sa 5:1 i 13:10, pa sa 19:13, da bi set rešile u svoju korist sa 25:20.

Povezana vest:  BEACH – VOLLEY – EP 2012. ZA IGRAČICE I IGRAČE DO 23 GODINE, Milena Matić i Vanja Matić i Stefan Basta i Marko Nikolić zadržali šanse za plasman među 16 najboljih

Holandija je bolje otvorila drugi seta (6:4), ali je Turska već sredinom seta preuzela kontrolu I povela sa 12:8. Pokušale su Holanđanke da anuliraju zaostatak, međutim Turska je na furiozna način duplirala prednost – 25:19.

Turkinje su u trećem setu otklonile svaku dilemu o pobedniku, iako je Holandija mogla da produži meč. Vodile su “lale” sa čak 16:12, nešto kasnije i 18:12, ali su prokockale ogromnu prednost. U završnici utakmice, tim kapitena Ede Erdem Dundar preuzeo je kontrolu i iskoristio drugu meč loptu za trijumf i bronzanu medalju – 25:23.

Povezana vest:  Zvanično fotografisanje igračica i igrača beach – volley obavljeno u Beogradu – u petak fotografisanje u Novom Sadu

Finale Evropskog prvenstva odigraće se od 20.00 časova, a za zlato će se boriti Srbija i Italija. Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.

U dosadašnjoj istoriji prvenstava Evrope samo četiri puta je zemlja domaćin osvojila titulu pobednika. Bugarska je trijumfovala 1981. u Sofiji, Demokratska Republika Nemačka (Istočna Nemačka) 1983. u Roštoku, Holandija 1995. u Arnemu i Srbija 2011. u Beogradu.

Povezana vest:  Tijana Bošković najbolji igrač Svetsko prvenstva, Milena Rašić najbolji bloker

CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):