ribnica_mladi_radnik_2010VINER LIGA

Preokret u Požarevcu, Kragujevčani preskočili Vojvodinu

Mladi radnik – Ribnica 3:2 (20:25, 25:18, 28:30, 25:21, 15:10)

Dvorana: SC „Požarevac”. Gledalaca: 200. Sudije: Predrag Balandžić i Goran Gradinski (obojica Beograd). Trajanje meča: 116 minuta.

MLADI RADNIK: Marinković 11, Pantić 3, Vulović 7, Brđović 3, Vladisavljev, Petrović, Vasić 24, U. Ilić 1, Peković (libero), Petrović 9, S. Ilić 17, Grabež. Trener: dragan Bonić.

RIBNICA: Kolarević, Lisinac 1, Borovnjak 12, Božić 24, Pejović 1, Veljović, Usiljanin 7, Jović (libero), Radović, Bićanin 4, Milovanović 11, Nikolov 15. Trener: Boško Mačužić.

U najuzbudljivijem meču 12. kola Mladi radnik je slavio protiv Ribnice, koja je ipak ostala na petoj poziciji. Imali su gosti priliku da osvoje i sva tri boda, vodili su sa 2:1 i 20:15, ali nisu uspeli da privedu meč kraju.

Povezana vest:  Juniori od ponedeljka na pripremama u Ivanjici

U završnici četvrtog seta Požarevljani su napravili seriju od čak 10:1 i izjednačili, pa je odluka pala u taj-breku. U petom setu je Mladi radnik sve vreme bio u prednosti, pa je sasvim zasluženo došao do vrdne pobede.

Radnički Kredi banka – Jedinstvo 3:0 (25:20, 25:18, 25:17)

Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 250. Sudije: Vladimir Cvetković i Slaviša Manojlović (obojica iz Beograda). Trajanje meča: 70 minuta.

Povezana vest:  Preminula mlada odbojkašica Nikoleta Milijančević

RADNIČKI KREDI BANKA: Radović 12, Stevanović 12, Ilić, Maksimović 13, Opačić 12, Hadžifejzović 6, Pantelić (libero), Blagojević, Ćirović, I. Ivović, Protić. Trener: Dragan Đorđević.

JEDINSTVO: Radivojević 6, Stojsavljević 8, Manojlović 2, Mićić 8, Matijašević 4, Vrban 3, Janković (libero), Majstorović 1, Ilijin 4, Marinković 2, Drapšin 1, Horvat. Trener: Željko Vukelić.

Radnički je ostvario i drugu pobedu pod vođstvom Dragana Đorđevića, ponovo maksimalnu, pa su Kragujevčani posle ovog kola izbili na treću poziciju, sa istim brojem bodova kao drugoplasirana Crvena zvezda.

Gosti su prednost imali samo do prvog tehničkog tajm-auta u prvom setu, ali je ostatak meča pripao aktuelnom šampionu. Inicijator preokreta bio je Marko Maksimović, za čije servise Staropazovčani nisu imali rešenja. Na to se nadovezao sjajni Nemanja Stevanović, pa je Radnički je najpre preuzeo vođstvo (14:12), a zatim do kraja predost samo uvećavao.

Povezana vest:  KADETI - XII SP 2011, KADETI SRBIJE OPET SVETSKI PRVACI !!! - UROŠ KOVAČEVIĆ MVP

U naredna dva seta domaćin je bio mnogo bolji rival. Nemanja Opačić je ponovo zauzeo mesto na poziciji primača servisa, a šansu je dobio i mladi srednjak Blagojević u završnici drugog seta. Već pri rezultatu 13:6 u trećem periodu bilo je jasno da će bodovi ostati u dvorani „Jezero”, pred šumadijski derbi, s obzirom da Radnički u narednom kolu gostuje u Kraljevu.