Odbojkašice TENT-a iz Obrenovca nisu uspele da ostvare pobedu u prvoj utakmici polufinala Kupa izazivača 2022. Obrenovčanke su večeras, u dvorani SKC “Obrenovac” u Obrenovcu, izgubile od ekipe Tenerifa La Lagune iz Španije sa 3:1, po setovima 25:16, 25:22, 19:25 i 25:20, posle 106 minuta igre.

Ekipa iz Španije bila je dominantniji rival u celokupnom prvom setu. Nastavile su gošće u istom ritmu i na početku drugog seta, ali je TENT sjajnom igrom uspeo da se vrati, nakon čega je usledela neizvesna završnica u kojoj su Španjolke još jednom bile uspešne. Nisu izabranice Vladimira Vasovića odustale ni uprkos velikoj prednosti rivala i u trećem setu su se rezultatski vratile u meč. Međutim, četvrti i poslednji set pripao je gošćama, iako su Obrenovčanke igrale veoma dobro.

Povezana vest:  "Dan više za odbojku" - 29. februara odbojku će u 121 mestu igrati više od 12 000 učesnika

Revanš utakmica će se odigrati u sredu, 2. marta od 20.00 časova po našem vremenu u dvorani “Pablos Abril” u La Laguni.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Povezana vest:  SP JAPAN 2010, Srpske odbojkašice u Diznilendu hlade glave pred Italiju

U drugom polufinalu igraju turski Ajdin BBSK i italijanski Savino Del Bene Skandići. U prvom meču, odigranom u Ajdinu, Italijanke su pobedile sa 3:2 (25:21, 23:25, 22:25, 25:18, 15:10). Druga utakmica će se odigrati 2. marta u Skandićiju.