zvezda_partizan_finale_kupa

VINER LIGA, SENIORI

Vojvodina i Zvezda slavile

Mladi radnik – Vojvodina NS Seme 1:3 (29:27, 22:25, 15:25, 22:25)

Dvorana: SC „Požarevac”. Gledalaca: 800. Sudije: Zorica Bjelić i Dragutin Ćuk (oboje iz Beograda). Trajanje meča: 100 minuta.

MLADI RADNIK: Vulović 5, Brđović 1, P. Petrović 14, Ilić 8, Grabež 9, Vasić 19, Peković (libero), Ilić, Vladisavljev 3, Marinković, Pantić, N. Petrović. Trener: Dragan Bonić.

VOJVODINA NS SEME: N. Čubrilo 7, Mirosavljević 9, Veselinović 5, Ivović 28, Jovović 2, Jovanović 18, Škundrić (libero,), Kapur, Basta 6, L. Čubrilo, Mrdak 3. Trener: Nikola Salatić.

Povezana vest:  Srbija pobedila Kinu sa 3:0, Kolaković zadovoljan

Vojvodina se pobedom u Požarevcu vratila u trku za prvo mesto pred početak plej-ofa. Novosađani su prišli kolo pre kraja na dva boda minusa lideru Partizanu, a što je još bitnije obezbedili su najmanje drugu poziciju.

A početak meča nije nagoveštavao krajnji rasplet. Posle velike borbe, u jednom od najdužih setova viđenih u Požarevcu ove sezone, slavio je domaćin – 29:27. Ipak, usledio je potom preokret, a gosti su uspeli čak da odnesu sva tri boda.

Utakmicu je obeležila sjajna partija primača gostiju Marka Ivovića koji je odradio lavovski deo posla u napadu ali i prijemu. Dobru podršku je imao i u korektoru Jovanoviću. Domaći tim prosečan, trener Bonić je mnogo menjao ali nije našao postavu koja može da parira gostima.

Povezana vest:  II MEMORIJAL “AGATA MROZ”, Ana Antonijević najbolji tehničar, Jovana Vesović najbolji primač

Železničar – Crvena zvezda 0:3 (15:25, 13:25, 21:25)

Dvorana: SD Radnički. Gledalaca: 100. Sudije: Slaviša Manojlović i Nenad Davidović (obojica Beograd). Trajanje meča: 69 minuta.

ŽELEZNIČAR: Roganović 4, Jezdimirović 17, Janjušević 2, Bogić 1, Munćan 7, Stoilović 4, Lojaničić (libero), I. Bulić 1, Petković, Pajić 1, Kostić. Trener: Srđan Stefanović.

CRVENA ZVEZDA: Perić 7, Bojović 13, Milutinović 7, Mitić 7, Terzić 10, Petković 15, Vujić (libero), Pajić, Jakovljević 2, Okolić, Stefanović, Koprivica. Trener: Željko Bulatović.

Povezana vest:  Poznati svi učesnici EP u Turskoj – žreb u četvrtak u Sakariji

Crvena zvezda se pobedom protiv gradskog rivala Železničara vratila na treće mesto Super lige. Da li će tu crveno-beli i ostati zavisiće od mečeva poslednjeg kola, ali u svakom slučaju ekipa Željka Bulatovića drži sudbinu u svojim rukama.

Nije trener gostujuće ekipe želeo ništa da rizikuje kao prethodnog vikenda protiv Spartaka, pa je ovaj duel počeo i završio sa najjačim timom. Lako je Zvezde dobila sva tri seta, a igrač utakmice bio je srednjak Mladen Bojović, koji je bio nepogrešiv u napadu (8-8).