kadeti_2011

KADETI – IX EP 2011.

Srbija preokretom do nova dva boda

Muška kadetska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu minimalnu pobedu na IX EP 2011. u Turskoj. Srbija je danas, u 2. kolu B grupe, u Ankari, savladala Bugarsku sa 3:2, po setovima 19:25, 20:25, 25:23, 29:27 i 15:12, posle 128 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Baškent posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Bart Frinje iz Belgije i Mihajlo Medvid iz Ukrajine.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (29), MEDENICA, MEDIĆ (13), ILINIČIĆ, VELJOVIĆ, BRĐOVIĆ (2), KATIĆ (11), OKOLIĆ (12), STANKOVIĆ (1), PANTIĆ, ŽARKOVIĆ (11), BLAGOJEVIĆ (6). TRENERI: MILAN ĐURIČIĆ I MILIVOJE RADISAVLJEVIĆ.

BUGARSKA: IVANOV, BAJREV (12), N. GEORGIJEV, KJOSEV, ILIJEV (5), SEGANOV (5), TOPALOV (2), VELIČKOV (7), MARINKOV (14), NENKOV (16), DRAMOV, K. GEORGIJEV (13). TRENERI: VIKTOR KARAĐOZOV I DIMO TONEV.

Potpuni preokret je bio neophodan da bi kadeti Srbije osvojili nova dva boda u Ankari. U izuzetno neizvesnom meču, izabranici Milana Đuričića su nadoknadili minus od dva seta i uspeli da, posle pravog maratona, stignu do druge pobede u Ankari.

Povezana vest:  III EVROPSKA LIGA 2011, SRBIJA APSOLUTNI VLADAR EVROPSKE LIGE !!!

Slično kao u prvom setu protiv Nemačke, kadeti Srbije su dozvolili Bugarskoj da na startu ostvari prednost, koja je na drugom tehničkom odmoru iznosila šest poena (10:16). Iako su izabranici Milana Đuričića u nekoliko navrata osvajali po dva – tri poena uzastopno, isto to su uspevali i Bugari i tako do kraja seta sačuvali prednost za konačnih 19:25 i 0:1 u setovima.

Početak drugog seta pripao je Bugarskoj, koja je na prvom tehničkom tajm – autu imala četiri poena viška. U nastavku, Srbija je ponovo jurila rezultat, ali bezuspešno, pa je na drugom tehničkom odmoru bilo 12:16. Nije Srbija ni u drugom setu uspela da stigne prednost Bugara, koji su posle 25 minuta igre dobili drugi set sa 25:20 i poveli sa 2:0 u setovima.

Povezana vest:  JUNIORKE – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012. – TEKIRDAG, TURSKA (17. – 21. JUL) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

Treći set je, po kretanju rezultata, najavljivao maksimalan poraz Srbije. Vodila je Bugarska, baš kao u prethodna dva seta, ali ovoga puta samo do završnice. U finišu, bilo je 21:20 za Bugare, da bi Srbija sa tri uzastopna poena stigla na domak osvajanja seta. Ipak, usledilo je izjednačenje, da bi Srbija sa dva vezana poena rešila set u svoju korist sa 25:23 i smanjila prednost Bugara na 2:1 u setovima.

Četvrti set od starta donosi prednost izabranicima Milana Đuričića, koji su na prvom tehničkom odmoru imali četiri, a na drugom pet poena prednosti. U završnici, Srbija je vodila sa 21:17, a Bugarska pripretila sa tri vezana poena. Usledila je borba poen za poen, da bi Bugari izjednačili na 23:23. Nismo iskoristili prvu set loptu, da bi Bugarska potom propustila tri meč loptu. Srbija je konačno, iskoristila drugu set loptu (29:27) za izjednačenje u setovima (2:2).

Povezana vest:  KADETKINJE – X EP 2013., Srbija – Holandija 3:1

U petom setu povela je Srbija sa 2:o, a Bugarska izjednačila. Srbija je ponovo stekla dva poena prednosti (5:3), a Bugari ponovo poravnali rezultat i potom stigli do prvog vođstva u petom setu (5:6). Na promenu strana, Bugarska je otišla sa dva poena viška (8:6). Povećali su Bugari razliku na tri poena (10:7), da bi Srbija uzvratila i serijom 6:1 stigla do vođstva od dva poena (13:11), a odmah potom i do tri vezane meč lopte. Iskoristila je Srbija drugu, za drugu minimalnu pobedu i nova dva boda u Ankari.

Kadeti Srbije će u 3. kolu B grupe, sutra od 15,30 časova po našem vremenu, igrati protiv Poljske.