par_voj_viner_liga

Odbojkaši Partizana šampioni Srbije

Odbojkaši Partizana osvojili su večeras titulu šampiona Srbije pošto su i u trećoj utakmici finala plej-ofa u Novom Sadu pobedili Vojvodinu sa 3:0 u setovima (25:23, 25:22, 25:19). Partizan je tako sa 3:0 u seriji osvojio šampionsku titulu, prvu posle 20 godina.

Vojvodina je na početku prvog seta bila u vođstvu, ali je Partizan sredinom deonice uspeo da preokrene i do kraja sačuva prednost.

Povezana vest:  Vladimir Grbić dobitnik prestižne nagrade „Vidovdanski vitez 2015."

Crno-beli su vodili tokom drugog seta, ali su domaći u završnici uspeli da preokrenu na 22:21. Beogradski tim je nakon toga uspeo da izjednači, a zatim i ponovo stekne vođstvo koje mu je donelo dva seta prednosti.

Partizan je dominirao u odlučujućem setu, poveo je sa 14:10, a zatim i sa 20:12 i za 79 minuta igre, posle iskorišćene druge meč lopte, ostvario pobedu.

Prve dve utakmice odigrane su u Beogradu i oba puta Partizan je pobedio sa po 3:1. U prvoj crno-beli su slavili sa 25:17, 24:26, 25:15, 25:21, a u drugoj sa 25:19, 21:25, 30:28, 25:19.

Povezana vest:  Muška odbojkaška reprezentacija Srbije 12. na rang listi FIVB

-Bili smo ubedljivi u tri finalne utakmice. Pokazali smo da nismo slučajno bili prvi u regularnom delu prvenstva. Nije bilo lako, Vojvodina u svojim redovima ima kvalitetnih igrača, reprezentativaca. Čestitam igračima na ozbiljnoj igri. Veliki je uspeh posle tri finalne utakmice osvojiti titulu – rekao je trener Partizana Milan Žarković.

Jedan od najboljih igrača Partizana u ovoj sezoni Aleksandar Atanasijević rekao je da je želja njegove ekipe za trofejem presudila pobednika.

Povezana vest:  Određeni datumi za turnire u Ligi nacija 2023. i 2024.

-Imali smo više želje nego oni i ta želja je odlučila. Zahvalio bih saigračima i treneru koji nas je svih ovih godina bodrio i verovao u nas – rekao je Atanasijević.