srbija_reprezentacija

SENIORI – XXII SVETSKA LIGA 2011.

Umesto sva tri, samo dva boda za Srbiju protiv Finske

Seniori Srbije ostvarili su četvrtu pobedu u C grupi Svetske lige 2011. Srbija je večeras u Tampereu, u prvoj utakmici IV vikenda, savladala Finsku sa 3:2, po setovima 25:20, 23:25, 25:17, 34:36 i 15:11, posle 124 minuta igre.

Utakmicu u Ledenoj dvorani posmatralo je 3050 gledalaca, a sudili su Krasimir Todorov iz Bugarske i Kor van Gompel iz Holandije.

FINSKA: TERVAPORTI, ESKO (2), SILTALA (2), SAMELVUO, HIJETANEN (6), TUOMINEN, SIVULA (1), KUNARI (12), MI. OIVANEN (37), ŠUMOV (12), MA. OIVANEN (9), LEHTONEN (1). TRENERI: DANIJEL KASTELANI I JUSI HEINO.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (15), JANIĆ (15), VL. PETKOVIĆ (4), TERZIĆ (4), STANKOVIĆ (14), SAMARDŽIĆ, RAŠIĆ, DOKIĆ, STAROVIĆ (25), VE. PETKOVIĆ (), PODRAŠČANIN (18), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

Umesto sva tri boda, seniori Srbije su u meču protiv Finske osvojili samo dva. Srbija je utakmicu odigrala u izmenjenom sastavu, pošto zbog lakše povrede leđa Miloš Nikić nije bio u timu. Ipak, Srbija je odlično odgirala prvi set i vodila u drugom, što je možda moglo i da odluči meč, a potom i u najdužem, četvrtom setu, imala čak šest meč lopti, koje nije iskoristila. Borbeni Finci su uspeli da se vrate u utakmicu i čak i da priprete u petom setu, ali je ipak presudio kvalitet Srbije.

Povezana vest:  KADETI – HALKBANK BALKANSKO PRVENSTVO 2012, Bosna i Hercegovina u polufinalu – Srbija za plasman od 5. – 8. mesta

Od početka meča izabranici Igora Kolakovića su zaigrali borbeno, što im je donelo prednost, koju su uspešno čuvali do kraja seta za vođstvo od 1:0.

U drugom setu viđena je slična slika, s tim što su Finci sredinom seta uspeli da izjednače (12:12) i da nastavak učine rezultatski zanimljivijim. Imala je Srbija u više navrata dva poena prednosti (16:14, 19:17, 21:19, 23:21), ali su Finci u finišu napravili seriju od 4:0 za konačnih 25:23 i izjednačenje na 1:1 u setovima.

Treći set je, kao i prethodna dva, počeo prednošću Srbije, koja je imala rezultatsku prednost od starta, a na drugom tehničkom odmoru čak pet poena (16:11). Do kraja Srbija je rutinskom igrom povećala prednost za konačnih 25:17 i 2:1 u setovima.

Četvrti set je obeležila izjednačena igra. Igralo se poen za poen, ali je Srbija bila ta koja je imala konstantnu prednost od jednog, odnosno dva poena. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:14 za Srbiju. Upravo posle odmora, Finska je sa tri vezana poena preokrenula rezultat, povela i vodila do 21:20.

Tada je Srbija osvojila dva uzastopna poena i povela sa 22:21, da bi Finci uzvratili na isti način za 23:22 za Finsku. Imali su Finci dve set lopte, a potom Srbija šest meč lopti, koje nije iskoristila. Ponovo su Finci došli do prednosti i posle pravog maratona iskoristili šestu set loptu za 36:34, odnosno 2:2 u setovima.

Povezana vest:  SVETSKA LIGA, Prvi poraz odbojkaša Srbije ove sezone

U odlučujućem, petom setu vodila se velika borba za svaki poen. Vodila je Finska sa 8:7, a Srbija preokrenula na 9:8. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija na servis Podraščanina, ali i zahvaljujući fantastičnoj igri u odbrani od 11:11 stigla do tri vezane

meč lopte (14:11). Iskoristili smo prvu za konačnih 3:2 i dva nova boda.

Druga utakmica IV vikenda C grupe Svetske lige 2011. između Srbije i Finske odigraće se sutra od 17,30 časova po našem vremenu.