juniori_brazil_srbija

JUNIORI – XVI SP 2011.

Juniori Srbije savladali svetskog prvaka i u Kraljevu

Juniori Srbije savladali su Brazil i u drugoj od tri prijateljske utakmice. Srbija je večeras u Kraljevu savladala Brazil sa 3:2, po setovima 25:21, 25:21, 15:25, 22:25 i 15:13, posle 114 minuta igre.

Utakmicu u Hali sportova u Kraljevu posmatralo je 1000 gledalaca, a sudili su Tomislav Popović i Savo Kovačević.

Povezana vest:  XXV EP 2016., Juniori Srbije domaćini G grupe kvalifikacija

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (14), LISINAC (11), KOPRIVICA (1), KAPUR, MRDAK (10), JOVOVIĆ (1), VRBAN (2), MILUTINOVIĆ (9), PETKOVIĆ, STOILOVIĆ, PERIĆ (8), ATANASIJEVIĆ (16), RAJKOVIĆ, BUCULJEVIĆ. TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I DRAGAN ĐORĐEVIĆ.

BRAZIL: BERNARDO (5), MATEUS (6), VIKTOR (3), ARI, PINTO, RIKARDO (17), FELIPE, GILJERME, RAFAEL (1), VITOR (1), RENAN, MARTINS, SILVA (10), LUAN (7), EDUARDO (28). TRENERI: LEONARDO KARVALJO I FELIPE KOSTA.

Povezana vest:  Poznato sedam četvrtfinalista Kupa Srbije

Juniori Srbije su i drugi put bili bolji od aktuelnog svetskog prvaka i domaćina SP, koje će se odigrati u avgustu.

Srbija je u Kraljevu povela sa 2:0, da bi Brazil uzvratio na isti način. Odluka je pala u petom setu, u kojem je Brazil imao prednost od tri poena na početku (2:5), da bi Srbija u nastavku uspela da preokrene rezultat i zabeleži još jedan trijumf.

Povezana vest:  KADETI EYOF 2011, Kadeti sutra putuju u Tursku – u ponedeljak na otvaranju protiv domaćina

Srbija i Brazil će treću prijateljsku utakmicu odigrati sutra od 20,00 časova u dvorani Crnjevo u Ivanjici. Obe reprezentacije se pripremaju za XVI SP 2011, koje će se odigrati od 01. – 10. avgusta u Rio de Žaneiru, u Brazilu.