seniorke_evro_liga_2011 (1)

SENIORKE – XIX GRAND PRIX 2011.

Seniorke Srbije za bronzu protiv Rusije sutra ujutro od 07,00 časova

Seniorke Srbije nisu uspele da se plasiraju u finale na debitantskom učešću na Finalnom turniru XIX Grand Prix 2011. u Makau, pa će sutra ujutro od 07,00 časova po našem vremenu, u utakmici za treće mesto igrati protiv Rusije, uz direktan prenos na TV Arena Sport. SAD su danas, u drguom polufinalu, pobedile Srbiju sa 3:0, po setovima 25:22, 25:20 i 25:21, posle 78 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Istočnoazijskih igara posmatralo je 3400 gledalaca, a sudili su Jo He Kang iz Koreje i Mohamad Šahmiri iz Irana.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (19), MALAGURSKI (16), KRSMANOVIĆ (3), MALEŠEVIĆ, MOLNAR (2), ANTONIJEVIĆ, VESOVIĆ, OGNJENOVIĆ (2), NIKOLIĆ (4), NINKOVIĆ, RAŠIĆ (5), POPOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

SAD: BERG (1), DEJVIS, BOUN (5), A. GLAS, TAMAS, K. GLAS, LARSON (5), METKALF, TOM (12), AKINRADEVO (10), HODŽ, HUKER (20). TRENERI: HJU MEKAČON I ČARLS KIRALJI.

Povezana vest:  SENIORKE – GM KAPITAL KUP IZAZIVAČA – 2. KOLO, Apolon slavio posle pet setova

Seniorke Srbije će se boriti za bronzanu medalju u XIX Grand Prix 2011, čime su napravile fantastičan rezultat u svom debitantskom nastupu. Nije Srbija uspela da savalda SAD, u meču, u kome se, tokom većeg dela, vodila izjednačena borba, ali su u završnicama setova Amerikanke bile koncentrisanije i pravile manje grešaka.

Na početku meča vodila se izjednačena borba, da bi Amerikanke na prvom tehničkom odmoru vodile sa 8:4, dok je na drugom bilo 16:14. Posle drugog tehničkog tajm – auta, SAD su serijom 3:0 stigle do pet poena viška (19:14), a Srbija smanjila na 19:16. Četiri poena viška Sad su imale pri rezultatu 22:18, a potom su stigle do četiri set lopte (24:20) i iskoristile treću za 25:22 i 1:0 u setovima.

I u drugom setu se vodila izjednačena borba na početku, da bi Srbija na prvi tehnički odmor otišla sa prednošću od dva poena (8:6), a SAD odmah izjednačile na 8:8, a zatim i povele sa 11:9. Tri poena viška, Amerikanke su imale pri rezultatu 13:10, a novo izjednačenje je usledilo na 13:13, na servis Nataše Krsmanović, pa su SAD zatražile tajm – aut. Sa dva uzastopna poena, SAD dolaze do 15:13, a na drugi tehnički odmor odlaze sa 16:14. Održavale su uspešno Amerikanke prednost do kraja, za 25:20 i 2:0 u setovima.

Povezana vest:  Natalija Območajeva MVP i najbolji korektor 6. kola Lige šampiona

Početak trećeg seta protekao je, kao i prethodna dva, u izjednačenoj borbi. Ponovo su Amerikanke, kao u drugom setu, povele sa 13:10, a zatim i sa 14:11, da bi na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:11. Uspela je Srbija da se vrati u meč i od 18:13, smanji na 18:16. Povele su SAD sa 19:16, a Srbija smanjila na 19:18. Usledila je potom igra poen za poen, da bi Srbija izjednačila na 20:20, a SAD sa dva vezana poena stigle do 22:20. Posle tajm – auta Srbije, SAD su stigle do tri poena prednosti (23:20), potom do tri meč lopte i iskoristile prvu za 25:21 i 3:0.