Wiener_Liga-odbojka

VINER LIGA, SENIORKE

Maraton pripao Subotičankama

NIS Spartak – Vizura 3:2 (25:22, 19:25, 25:21, 21:25, 15:10)

Dvorana: „Dudova šuma” u Subotici. Gledalaca: 500. Sudije: Boris Kolarević i Robert Leko (obojica Novi Sad). Trajanje meča: 115 minuta.

NIS SPARTAK: Cvetićanin 18, Helić 27, D. Radenković 4, K. Radenković 4, T. Matić 15, Mrdak 7, Memišević (libero), Trnić, Vujčin, Olujić 3, D. Matić. Trener: Damir Petković.

Povezana vest:  JUNIORI – PRVENSTVO SRBIJE 2011. –FINALNI TURNIR, Vojvodina NS Seme prvak Srbije u konkurenciji juniora

VIZURA: Đurić 2, Lazarević 35, Savić 8, Trivunović 7, Nikić 9, Radojčić 10, Proković (libero), Vukomanović, Ranković, Čikiriz 9, Mirković, Matić 1. Trener: Branislav Moro.

Uzbudljiva odbojka i pobeda domaćina viđena je u prvom susretu Viner štediše Super lige. Spartak je posle velike borbe slavio trijumf vredan dva boda, potpuno zasluženo. Doduše, ko zna kako bi se odvijao ovaj susret da je Vizura vođstvo od 20:16 u prvom setu uspela da sačuva.

Ovako, ekipa Damira Petkovića je preokrenula i dobila prvi set, a potom konstantno bila u vođstvu. Vizura je oba puta došla do izjednačenja, izborila se za peti set, ali nije imala snage za potpuni preokret.

U petom setu domaći su imali samo minimalnu prednost (8:7), ali je potom usledio sjajan finiš. Drugu meč loptu je sjajnim napadom iskoristila Adela Helić, najbolja igračica ovog meča.

Povezana vest:  SENIORI – INDESIT LIGA ŠAMPIONA, Radnički iz Kragujevca na startu protiv Noliko Mazeika iz Belgije u