Šesto kolo Wiener stadische lige za seniore

Zvezda lako, Partizan izgubio

Nije bilo mnogo dilema tokom meča Crvena zvezda – Smederevo. U prvom setu su domaći konstantno imali prednost, doduše na oba tehnička tajm-auta ona je iznosila po dva poena (8:6, 16:14). U završnici je ekipa Željka Bulatovića dodala gas, sjajno su tada servirali domaći, pa su brzo uspeli da se odlepe na bezbednih „plus pet“ (21:16), a potom i mirno da privede ovaj period kraju – 25:18.

partizan radnickiU derbi meču šestog kola Super lige Radnički je slavio protiv Partizana u Šumicama. Ekipa iz Kragujevca su kao i protiv Zvezde u istoj hali igrali taj-brek, ali su sada uspeli da pobede, dok je crno-belima ovo drugi uzastopni poraz, prvi na domaćem terenu ove sezone.

Bilo je dosta oscilacija u igri oba tima. Partizan je nešto bolje počeo, pa je na prvom tehničkom tajm-autu imao dva poena prednosti (8:6), ali su gosti brzo preokrenuli (14:12). Serija dobrih servisa Minića ponovo je donela višak Partizanu (17:16), ali je šampion odmah uzvratio, uz kontru Čupkovića i sjajan blok Ilića na Đorđeviću (19:17). Do kraja seta crno-beli, sa dosta lošim prijemom servisa, nisu imali snage da se suprotstave gostima – 25:20.

Povezana vest:  Miljković i Nikić uspešniji u Istanbulu od Stankovića i Podraščanina

Potpuno drugačija slika viđena je u drugom periodu, u kome kao da je igrao samo jedan tim. Sjajni servisi Atanasijevića doneli su Partizanu veliku prednost na startu (6:0), a već pri rezultatu 12:3 Slobodan Kovač je morao da iskoristi i drugi tajm-aut. Za preokret je bilo kasno, pa je trener gostiju pružio šansu momcima sa klupe, među kojima je bio i još uvek roviti Zoran Jovanović, ali su crno-beli bili ubedljivi – 25:11.

Osim startnih 4:2 u trećem setu (uz dva asa Đorđevića), sve ostalo je uglavnom bilo u znaku Kragujevčana. Blok raspoloženog Čupkovića i as Stevanovića doneli su višak Kragujevčanima (14:11), a nešto kasnije bilo je i ubedljivih 22:15 za goste. Partizan je uspeo posle ulaska Turanjanina (meč počeo Marko Samardžić) da se približi na 22:19, imao je Atanasijević čistu loptu na mreži u tim trenucima, ali se nije najbolje snašao. To je Radnički iskoristio, pa je ipak rutinski priveo set kraju – 25:20.

Početkom četvrtog seta Milan Žarković je umesto iskusnog Mitrovića u igru uveo Filipa Samardžića, koji je u ovom periodu igre osvojio šest poena i bio je najzaslužniji za izjednačenje. Crno-beli su razliku stekli sredinom seta (13:10), a kasnije su je samo održavali  sve do 25:21. Kako se meč bližio kraju, igrači oba tima su postajali sve nervozniji, a upravo zbog provociranja protivnika u završnici četvrtog seta žuti karton je dobio Atanasijević.

Povezana vest:  Objavljen raspored utakmica Svetskog Kupa za seniore – dve prvoplasirane selekcije obezbediće učešće na Olimpijskim igrama

Nervoza je ipak skupo koštala crno-bele. Njihov korektor kao da je bio van igre, Filip Samardžić daleko od nivoa iz prethodnog seta, a upravo su ova dvojica igrača bila najčešći izbor dizača Kisića u petom setu. Radnički je nanizao ukupno pet blokova u ovom periodu, brzo se odlepio na 8:5, a kasnije lako dokrajčio rivala – 15:10.

Rezultati

Juče su odigrana dva mečaPartizan je izgubio od Radničkog 2:3 (20:25, 25:11, 20:25, 25:21 i 10:15) a Crvena zvezda savladala Smederevo 3:0 (25:22, 25:20, 25:21).

Pre dva dana NIS Vojvodina pobedila je Ribnicu sa 3:0 u setovima (25:22, 25:20, 25:21)