VINER LIGA, SENIORI

Senzacija u Kleku, Vojvodina poražena, Spartak bolji od Ribnice, novi trijumf Jedinstva

Spartak u Ljigu nadigrao Ribnicu

Spartak – Ribnica 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:18)

Dvorana: OŠ „Sava Kerković”. Gledalaca: 150. Sudije: Dragutin Ćuk i Nenad Davidović (obojica iz Beograda). Trajanje meča: 70 minuta.

SPARTAK: Majcan 2, Ražnatović 19, Karišik 14, Palibrk 13, Stevović 8, Baldžijev 15, Ristić (libero), Tošnić, Spasojević,  Šatora (1, 1 bl), Smiljanić, Milosavljević. Trener: Milivoje Radisavljević.

RIBNICA: Lisinac 5, Pejović 5, Veljović 4, Nikolov 11, LJaftov 2, Radović 20, Janković (libero), Debeljak, Milovanović 5, Janićijević, Okošanović, Mićić. Trener: Boško Mačužić.

Spartak se brzo oporavio od poraza u prošlom kolu, lako izgubljen meč od Crvene zvezde nije uzdrmao četu trenera Milivoja Radisavljevića koja je osvojila ceo plen protiv kraljevačke Ribnice.

Ribnica je igrala bez povređenog kapitena Predraga Bićanina, a uspela je da osvoji samo set. Spartak je tek u petom kolu došao do prvih bodova na domaćem terenu.

Povezana vest:  Brankica Mihajlović sa Hisamicu Springsom osvojila "Carski Kup 2014."

Senzacija u Kleku, Vojvodina poražena!

Klek Srbijašume – Vojvodina NS seme 3:1 (25:20, 17:25, 25:22, 25:17)

Dvorana: OŠ „Miloš Grbić”. Gledalaca: 500. Sudije: Dejan Rogić i Predrag Balandžić (obojica Beograd). Trajanje meča: 88 minuta.

KLEK SRBIJAŠUME: Tomić 14, Z. Ateljević 14, M. Ateljević 21, Ivković 7, Providžalo 4, Petrović 2, Slavnić (libero), Crnjanski, Tanović, Nikolić 1, Košovljanović (libero), Trišić. Trener: Milorad Kijac.

VOJVODINA NS SEME: Mirosavljević 8, Veselinović 16, Ivović 22, Katić 10, Gerić 13, L. Čubrilo 3, Kapur (libero), Martinović, Stefanović, Stanković, N. Čubrilo, Vrban. Trener: Nikola Salatić.

Klečani su napravili senzaciju, savladali su lidera na tabeli Vojvodinu NS Seme! Ekipa iskusnog stratega Milorada Kijca u svemu je nadmašila sastav Novosađana.

Dobro je domaći sastav otvorio meč, u oba tehnička tajm-auta domaćin je imao prednost, u prvom dva, u drugom tri poena. Kuvalo se u finišu prvog seta, međutim, kad je Tomić poentirao za 22:18, bilo je jasno da ekipa trenera Milorada Kijca dolazi do vođstva – 25:20.

Povezana vest:  Održana sednica Predsedništva i Izvršnog odbora Odbojkaškog saveza Srbije

Voša je krenula ubedljivo u drugom setu, napadački, sa jakim servisom, uspela da zahvaljujući raspoloženom Ivoviću, Mirosavljeviću i Veselinoviću da dobije ovaj period meča – 25:17.

Pred drugi tehnički tajm-aut sjajnim servisima raspoloženog Miloša Tomića Klečani su došli do tri poena prednosti (16:13). U završnici tehničar Ivković kuvanjem je doneo dve set lopte Kleku (24:22), a prva je iskorišćena blokom odličnog Providžala.

Već tada je u dvorani koja nosi ime legendarnog Miloša Grbića nastala euforija! Odlučujući četvrti set pripao je sjajnim Klečanima, poslednju deonicu susreta odigrali su gotovo bez greške, pa su ostvarili veliki trijumf.

Druga pobeda Jedinstva

Jedinstvo – Železničar 3:0 (25:14, 25:18, 25:15)

Hala sportova u Staroj Pazovi. Gledalaca: 450. Sudije: Svetlana Zotović (Beograd) i Vladimir Simonović (Kragujevac). Trajanje meča: 71 minut.

JEDINSTVO: Škrbić 6, Matić 10, Ilijin 5, Mićić 17, Drapšin 9, Matijašević 2, Janković (libero), Majstorović 2, Manojlović 1, Mladenović, Horvat. Trener: Željko Vukelić.

Povezana vest:  JUNIORKE – PRVENSTVO SRBIJE 2011. –FINALNI TURNIR, Vizura Supernova prvak Srbije u konkurenciji juniorki

ŽELEZNIČAR: Stojsavljević 12, Roganović 8, Jezdimirović 9, Janjušević 1, Bogić, Nićiforović 1, Petković (libero), Pajić, Petrović, Stevanović, Karić, Kolarević. Trener: Srđan Stefanović.

Jedinstvo je sjajno otvorilo utakmicu rešeno da upišu drugu domaću trojku. Od početka prve deonice Jedinstvo je bilo u stalnom vođstvu koje je do polovine bilo izraženo sa četiri-pet poena. Ključni momenat svakako je bio zaustavljanje Roganovića i Jezdimirovića – 25:14.

Puno žara su se domaći bacili na parket i u drugom setu. Nastavili u početnom ritmu, gosti samo na startu pripretili ali bili nemoćni u finišu seta, uspeli samo da ublaže poraz.

A u završnoj deonici domaći su delovali još ubojitije, kao da su tek počeli meč. Još više su dodali gas a opasnost po goste vrebala je sa svih strana, pogotovo kada se na mreži našao nezadrživi Tomo Micić ali i drugi su mu asistirali i doprineli ubedljivoj pobedi.