srbija_iran_japan_2011
SENIORI – XII SVETSKI KUP 2011.
Osvojen bod protiv Irana

Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je treći poraz na XII Svetskom Kupu 2011. u Japanu. Iran je, rano jutros po našem vremenu, u Nagoji, u meču 3. kola, pobedio Srbiju sa 3:2, po setovima 25:17, 18:25, 21:25, 25:21 i 15:11, posle 110 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Nipongaiši posmatralo je 260 gledalaca, a sudili su Nasr Šaban iz Egipta i Paulo Turči iz Brazila.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (1), U. KOVAČEVIĆ (11), PETKOVIĆ (2), TERZIĆ, STANKOVIĆ (14), NIKIĆ (10), MITIĆ, MILJKOVIĆ (22), ATANASIJEVIĆ (2), PETROVIĆ, PODRAŠČANIN (14), ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.
IRAN: FAJAZI (11), HOSEINI (1), MUSAVI (14), ZARIF, NADI (11), GAFUR (1), NAZARI (6), MAHDAVI, KEŠAVARZI (3), BAKŠEŠI, BAZARGARDE (17), KAMALVAND (13). TRENERI: HULIO VELASKO I REZA EBRAHIMI.

U duelu prvaka Evrope i Azije slavio je tim koji sa klupe void legendarni Hulio Velasko. Srbija je osvojila prvi bod u Japanu, u meču u kome je samo u drugom i trećem setu pružila dobru igru, ali ipak još daleko do renomea i mogućnosti.
Početak meča doneo je vođstvo Srbije od 4:2, a zatim i tri vezana poena Irana. Izjednačila je Srbija na 5:5, a zatim Iran ponovo osvojio dva uzastopna poena za vođstvo od 7:5. Usledilo je novo izjednačenje na 7:7, pa opet prednost Irana, prvo dva poena (9:7), a zatim i pet (15:10), da bi na drugom tehničkom tajm – autu bilo 16:12. Period dobre igre Iranci su nastavili i poveli sa 21:14. Srbija je uspela da smanji na 21:17, da bi Iranci serijom 4:0 stigli do 25:17 i 1:0 u setovima.
U drugom setu je viđena bolja igra Srbije, koja je povela sa 5:2, 7:4 i 8:5. Iran je izjednačio na 8:8, Srbija povela sa 10:8, a potom opet Iran posle serije 4:0 stiže do dva poena viška (12:10). Odmah je Srbija izjednačila (12:12), a zatim i povela sa 16:14, pa 18:14. Iran je smanjio na 19:16, a izabranici Igora Kolakovića osvojili tri vezana poena za šest poena prednosti (22:16). Na kraju bilo je 25:18 i 1:1 u setovima.
I u trećem setu se vodila izjednačena borba u kojoj su ekipe osvajale poene u serijama. Vodio je Iran sa 4:2, pa Srbija sa 5:4, pa opet Iran sa 8:7, da bi Srbija stigla do 11:8, pa 13:9. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:12. Nisu se predavali Iranci i smanjili su na 17:16. Uspela je Srbija da od 21:20 stigne do 24:20 i da realizuje drugu set loptu za 25:21 i 2:1 u setovima.
Na početku četvrtog seta, poveo je Iran sa 4:1, a Srbija smanjila na 4:3. Serijom 4:0, Iranci stižu do 7:3, a na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:7 za izabranike Hulija Velaska. Izjednačila je Srbija na 8:8, a Iran poveo sa 10:8. Posle novog izjednačenja (10:10), Iranci stižu do 13:10 i 16:12. Usledila je nova serija, posle drugog tehničkog tajm – auta, od 4:1 za 20:13. Uspela je Srbija da smanji prednosti, ali je Iran dobio četvrti set sa 25:21 i izjednačio na 2:2.
Posle 1:0 za Iran u petom setu, Srbija je osvojila dva vezana poena. Isto to su učinili i Iranci za novo vođstvo od 3:2, a onda opet uzvratila Srbija za 4:3. Iran je poveo sa 6:5, a Srbija sa 7:6 i 8:7. Posle promene strana, Iranci su prvo izjednačili, a zatim i poveli sa 11:9 i 14:10. Iskoristili su drugu meč loptu za konačnih 15:11 i 3:2.
Sreda je na Svetskom Kupu u Japanu slobodan dan, odnosno dan kada će reprezentacije iz  Nagoje i Kagošime otputovati u Osaku i Kumamoto, gde će se odigrati utakmice II runde Svetskog Kupa 2011.
Seniori Srbije će danas otputovati u Osaku, gde će su četvrtak, 24. novembra od 10,20 časova po našem vremenu, u okviru 4. kola, igrati protiv Japana.
Povezana vest:  SENIORI – KUP CEV 2015., Odlična partija Novosađana protiv četvorostrukih svetskih i trostrukih evropskih prvaka