RADNICKI_PARTIZANRadnički –Partizan neizvesno do samog kraja
Radnički – Partizan 3:2 (22:25, 25:8, 25:15, 17:25, 15:13)
Drugi polufinalni meč između kragujevačkog Radničkog i Partizana bio je mnogo neizvesniji od prvog polufinalnog susreta. Tek u petom setu šampion države je uspeo da trijumfuje i zasluženo ode u finale. A Partizan ima za čim da žali.
Kragujevčani su došli u Novi Sad sa puno optimizma, rešeni da prvi trofej u sezoni odnesu kući. Partizan je Radničkom prepustio ulogu favorita, ali je u glavni grad Vojvodine otišao sa namerom da pokaže koliko je jek.
Partizan je odlično počeo, uzeo je prvi set, ali onda su se Kragujevčani probudili i dobili druga dva seta i preokrenuli tok utakmice. Crno-beli nisu posustajali i uspeli su da izjednače.
U petom, odlučujućem setu gledaoci u Spensu prisustvovali su pravoj drami. Partizan je vodio 5:3, 10:8 i 12:9, ali je Radnički napravio sjajan preokret i ušao u finale nacionalnog kupa.
Finale je u nedelju u 18 časova, a to znači da će trofej u kupu dobiti novog vlasnika, jer je prošlogodišnji osvajač Zvezda eliminisana.
Povezana vest:  Juniorke u Vrnjačkoj Banji u izmenjenom sastavu