Wiener_Liga-odbojkaVINER LIGA, SENIORKE

Zvezda Užičankama prepustila 36 poena

Crvena zvezda – Jedinstvo 3:0 (25:13, 25:10, 25:13)

Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 300. Sudije: Nenad Davidović i Goran Gradinski (obojica iz Beograda). Trajanje meča: 57 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Rakić 4, Popović 9, Radulović 3, Bjelica 12, Kecman 6, Stevanović 10, Valčić (libero), Lukić, Kubura 4, Budrović 6, Pušić, Medarević 1. Trener: Ratko Pavličević.

Povezana vest:  SENIORI – LIGA ŠAMPIONA 2011, Trijumf Nolika

JEDINSTVO: Jelisavčić 5, Marjanović 5, Češljar, Radović 4, Avramović 3, Terzić 3, Spasenić (libero), Aleksić 2, Dumanjić, Sekulić. Trener: Saša Nedeljković.

Aktuelne šampionke opravdale su ulogu favorita protiv užičkog Jedinstva, samo 57 minuta bilo je dovoljno odbojkašicama Crvene zvezde da slave ubedljiv trijumf. Utakmicu je sa tri asa otvorila Mina Popović, servisom je Zvezda diktirala ritam. Novajlija u redovima užičkog tima, Milica Radović, bila je glavna meta servera.

Povezana vest:  Predsednik CEV se sastao u Atini sa najvišim predstavnicima Odbojkaške federacije Grčke

S pomerenim prijemom, Jedinstvo nije moglo da pruži ozbiljniji otpor. Vodile su crveno-bele 8:1, 16:4 pa 23:9, svi pokušaji iskusne Aleksandre Avramović da pokrene svoj tim u prvom setu, bili su bezuspešni.

Po istoj matrici igrale su aktuelne šampione u nastavku, koristeći nervozu i greške rivala. Crveno-bele su osvajale poene u serijama, sevali su blokovi (15:5 je bio odnos u blokovima na kraju meča) i asovi.

Povezana vest:  Seniori u Otavi protiv Bugarske, Francuske, Argentine i Nemačke

Visoka prednost u završnicama setova dala je treneru Ratku Pavličeviću mogućnost da kombinuje postavu pa su šansu dobile devojke s manjom minutažom poput Kubure, Medićeve, novajlije Lukićeve, odnosno Budrovićeve koja je obeležila finiš utakmice.