lopta

XXIII SVETSKA LIGA 2012.

Sedma pobeda Rusije

Odbojkaši Rusije ostvarili su sedmu pobedu u A grupi XXIII Svetske lige 2012, pošto su danas u Novom Sadu, u utakmici 2. kola IV turnira, pobedili Kubu sa 3:1, po setovima 26:28, 26:24, 25:17 i 25:23, posle 105 minuta igre.

XXIII SVETSKA LIGA 2012. – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

A GRUPA (SRBIJA, RUSIJA, KUBA, JAPAN):

I TURNIR – HAMAMACU, JAPAN (18. – 20. MAJ) – HAMAMACU ARENA (5000):

1. KOLO – PETAK, 18. MAJ:

SRBIJA – RUSIJA          2:3 (21:25, 22:25, 25:19, 25:20, 9:15)

KUBA – JAPAN              3:0 (25:22, 28:26, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 19. MAJ:

SRBIJA – KUBA             3:1 (25:19, 20:25, 27:25, 27:25)

RUSIJA – JAPAN            3:2 (20:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

Povezana vest:  Crvena zvezda protiv Vizure, TENT protiv Pančevki, Jedinstvo u Lajkovcu, a Subotičanke protiv Zrenjaninki

3. KOLO – NEDELJA, 20. MAJ:

SRBIJA – JAPAN            3:2 (22:25, 25:21, 25:27, 25:19, 15:12)

KUBA – RUSIJA             3:2 (23:25, 25:17, 25:20, 18:25, 15:10)

II TURNIR – SANTO DOMINGO (ODBOJKAŠKA DVORANA: 8000), DOMINIKANSKA REPUBLIKA (15. – 17. JUN):

1. KOLO – PETAK, 15. JUN:

SRBIJA – RUSIJA          3:1 (25:23, 20:25, 25:20, 25:23)

KUBA – JAPAN              3:1 (25:21, 25:20, 22:25, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN:

SRBIJA – KUBA             0:3 (19:25, 19:25, 23:25)

RUSIJA – JAPAN            3:0 (25:22, 25:15, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN:

SRBIJA – JAPAN            3:0 (25:21, 25:23, 25:23)

KUBA – RUSIJA             3:1 (26:24, 21:25, 25:22, 25:17)

III TURNIR – KALINJINGRAD, RUSIJA (22. – 24. JUN) – DVORANA JANTARNJI (7000):

Povezana vest:  SENIORI – KUP CEV 2014., Đerdapu bod u Finskoj

FIVB SUPERVIZOR: DR AMR ELVANI (EGIPAT). SUDIJSKI DELEGAT: HUAN ANHEL PEREIRA (ARGENTINA). SUDIJE: FRANS LODERUS (HOLANDIJA), FILIP VEREK (FRANCUSKA), ILAIN GEORGIJEV (BUGARSKA), RONALD STAL (SAD).

1. KOLO – PETAK, 22. JUN:

SRBIJA – KUBA             1:3 (25:20, 16:25, 19:25, 23:25)

RUSIJA – JAPAN            3:0 (25:18, 25:22, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 23. JUN:

SRBIJA – RUSIJA          2:3 (21:25, 25:21, 25:23, 23:25, 12:15)

KUBA – JAPAN              3:1 (23:25, 25:17, 25:20, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 24. JUN:

SRBIJA – JAPAN            3:2 (23:25, 25:19, 19:25, 25:19, 15:10)

KUBA – RUSIJA             3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:20)

IV TURNIR – NOVI SAD, SRBIJA (28. – 30. JUN) – DVORANA SPC VOJVODINA (10 000):

Povezana vest:  SENIORI – 47. KUP SRBIJE – FINALNI TURNIR, Nagrađeni treneri najuspešnijih klubova u mlađim kategorijama

FIVB SUPERVIZOR: STEFANOS VASILIJADIS (GRČKA). SUDIJSKI DELEGAT: MOHAMED HABIB ALI ABDULAH (KUVAJT). SUDIJE: ĐIJANG LIJU (KINA), MILAN LABASTA (ČEŠKA), NASR ŠABAN (EGIPAT), ŽIL GOP (FRANCUSKA).

1. KOLO – ČETVRTAK, 28. JUN:

SRBIJA – KUBA             2:3 (26:24, 16:25, 25:21, 24:26, 13:15)

RUSIJA – JAPAN            3:2 (20:25, 24:26, 25:19, 25:17, 15:11)

2. KOLO – PETAK, 29. JUN:

SRBIJA – JAPAN            20,00

RUSIJA – KUBA             3:1 (26:28, 26:24, 25:17, 25:23)

TABELA:

1. CUB        11  9      2  29:15   25

2. RUS        11  7      4  26:21   18

3. SRB        10  5      5  22:21   16

4. JPN         10  0    10  10:30     4

3. KOLO – SUBOTA, 30. JUN:

SRBIJA – RUSIJA          20,00

KUBA – JAPAN              17,00