zvezda-zaksa-002

SENIORI – LIGA ŠAMPIONA 2013.
Poljaci uspešniji u Šumicama

Odbojkaši Crvene zvezde pretrpeli su maksimalan poraz u drugom meču Grupe C CEV Lige šampiona 2013, crveno-bele je nadigrao poljski  Zaksa Keđeržin 0:3 (18:25, 15:25, 19:25) posle 71 minut igre.

Meč u dvorani Šumice pratilo je 1200 gledalaca a izabranici trenera Duška Nikolića imali su i podršku navijačke grupe Delije.

U prva dva seta viđena je dominacija gostiju iz Poljske. Crveno-beli nisu imali rešenja za internacionalce u redovima gostujućeg tima, Francuza Ruzijea i Brazilca Markesa.

Povezana vest:  Benfika nastavlja takmičenje

U startnoj deonici su još Mitić i drugovi  uspevali, u par navrata, da uhvate priključak, ali u finišu seta Poljaci su igrali precizno u napadu, snažno su servirali, potpuno su poremetili prijem srpskog šampiona i iskoristili prvu od osam set lopti za osvajanje prvog  seta.

Još ubedljiviji gosti su bili u drugom setu, otvorili su ovaj deo meča sa 2:6, vodili i 8:14 pa 15:23. ni jednog trenutka izabranici trenera Duška Vujoševića nisu zapretili.

Povezana vest:  JUNIORKE I JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVII SP 2013., Srbija organizator kvalifikacija za juniorke i juniore

Početak trećeg seta bio je u znaku domaćeg tima, imala je  Zvezda 5:1, 7:2 ali iskusni poljski tim nije dozvolio da se crveno-beli razmašu. Vratili su egal a od drugog tehničkog tajm auta ponovo preuzeli kontrolu nad utakmicom i rutinski je priveli kraju.

Odbojkaši Crvene zvezde naredni meč u Grupi C Lige šampiona igraju 13. novembra, u trećem kolu takođe će biti domaćini, ugostiće francuski Tur.

GRUPA C

Prvo kolo: Trentino – Crvena zvezda 3:0 (25:18, 25:17, 25:20), ZAKSA Keđeržin – Tur 3:0 (26:24, 25:19, 25:16). Drugo kolo: Crvena zvezda – ZAKSA Keđeržin 0:3 (18:25, 15:25, 19:25), Tur – Trentino (1. novembar, 19 časova).

Povezana vest:  Ruski duo osvojio zlato na CEV Evropskom prvenstvu u odbojci na pesku u Novom Sadu

1. ZAKSA KEĐERŽIN         2              2              0              6:0          6

2. TRENTINO                      1              1              0              3:0          3

3. TUR                                   1              0              1              0:3          0

4. CRVENA ZVEZDA         2              0              2              0:6          0

Treće kolo: Crvena zvezda – Tur (13. novembar, 20 časova), Trentino – ZAKSA Keđeržin (14. novembar, 20,30).