zvezda-dinamo-005

VINER LIGA, SENIORKE

Zvezda rutinski do trijumfa u Pančevu

Crvena zvezda je ubedljivo porazila Dinamo u Pančevu i na taj način je overila prvu poziciju na polovini ligaškog dela šampionata u Viner štetiše Super ligi.

Nešto uzbudljiviji je bio samo prvi set, u kojem je ipak Zvezda imala veliku prednost na drugom tehničkom tajm-autu (16:9). U završnici Pančevke su zapretile, ali nisu imali snage za preokret – 25:22.

To je bilo sve od domaćih. U ostatku meča sve se vrtelo oko igre crveno-belih. Sjajna je bila Jadranka Budrović, nepogrešiva u napadu (6-6), uz čak pet blokova i sjajne servise. Uz nju, odlično su odigrale Ana Bjelica (15) i Ljubica Kecman (14), što je bilo dovolj

Povezana vest:  XXVII SVETSKA LIGA 2016., Srbija u Novom Sadu domaćin Brazilu, Bugarskoj i Iranu – vicešampioni startuju u Kalinjingradu

Dinamo – Crvena zvezda 0:3 (22:25, 14:25, 10:25)

Dvorana: SC „Strelište“. Gledalaca: 200. Sudije: Zoran Radovanović (Stara Pazova) i Dejan Rogić (Užice). Trajanje meča: 70 minuta.

DINAMO: Ašćerić 5, Nićiforović, Petrov (libero), Kojić, Sekulić 9, Vladisavljev (libero), Mihailović, Bezarević 9, Sredić 4, Cvijović 1, Simić 1, Kovačić, Milovanović, Marković. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

CRVENA ZVEZDA: Budrović 11, Čanak, Marinković, Popović 7, Simić, Pušić (libero), Vojnić-Purčar, Bjelica 15, Kubura 1, Kecman 14, Lukić 3, Milović 6. Trener: Ratko Pavličević.