odbojkasice_crvene_zvezdeCrvena zvezda u finalu posle pobede nad Vizurom

Odbojkašice Crvene zvezde prve su finalistkinje plej-ofa srpskog prvenstva, pošto su večeras pobedile i na trećoj utakmici sa Vizurom.

Poslednji duel polufinala plej-ofa crveno-bele su rešile u svoju korist 3:0 (25:13, 25:14, 25:19).

Meč je trajao svega 64 minuta, a neizvesnosti je bilo samo u trećem setu, odnosno do polovine tog dela igre kada je rezultat bio 14:13.

Povezana vest:  Italija na Olimpijskim igrama

Zvezda je imala odličnu realizaciju napada od cak 61 odsto uspesnošti, bolji blok i servis i opravdala ulogu favorita, koju je zaslužila pošto je neporažena na 28 dosadašnjih mečeva u domaćim takmičenjima ove sezone.

Protivnice crveno-belih u finalu plej-ofa biće bolje iz duela TENT-a i Spartaka iz Subotice. Spartak trenutno vodi sa 2:1, a četvrta utakmica igraće se u subotu.

Vizura je, sa druge strane, završila sezonu kojom uprava može da bude potpuno zadovoljna, pošto je ekipa sa Novog Beograda izborila učešće u evropskom Čelendž kupu naredne sezone.