SRBvsCRO-022
JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVII SP 2013.
Fantastična atmosfera u Arilju – Srbija maksimalno porazila Hrvatsku

Juniori Srbije zabeležili su četvrtu pobedu na turniru D grupe kvalifikacija za XVII SP 2013. u Arilju. U izvanrednoj atmosferi prepune dvorane SC Arilje, Srbija je večeras, u poslednjem, trećem meču 4. kola, savladala Hrvatsku sa 3:0, po setovima 25:21, 25:16 i 25:12, posle 70 minuta igre. Utakmicu u dvorani SC Arilje posmatralo je rekordnih 800 gledalaca, a sudili su Marko Zgro iz San Marina i Markus Peče iz Austrije.
Utakmicu Srbija – Hrvatska posmatrali su Aleksandar Boričić, predsednik OSS, Nenad Golijanin, prvi potpredsednik OSS, Miroslav Ristić, tim menadžer muške juniorske reprezentacije Srbije, Žarko Blanuša, član Upravnog odbora OK Partizan Termoelektro, i Golub Labudović, generalni direktor hotela „Park“ u Ivanjici.
Početak utakmice doneo je izjednačenu igru do rezultata 3:3, a onda je Srbija stekla prednost i povela sa 6:4, da bi Hrvatska izjednačila na 6:6. Na prvom tehničkom odmoru Srbija je vodila sa 8:6. Hrvatska je uspela da izjednači na 10:10, a onda je Srbija napravila seriju 5:0 za vođstvo od 15:10, odnosno 16:12, koliko je bilo na drugom tehničkom tajm – autu. Uspela je Hrvatska da se približi da dva poena minusa (18:16 i 20:18), a zatim je još jednom izjednačila, na 20:20. Srbija je tada osvojila tri uzastopna poena za vođstvo od 23:20, a set je završila sa 25:21, za vođstvo od 1:0 u setovima.
Na početku drugog seta Srbija povela sa 5:3, a Hrvatska odmah izjednačila na 5:5. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:5 za Srbiju, a zatim 9:7, 11:8, 14:11 i 16:13 na drugom tehničkom odmoru. Posle pauze, Srbija je povela sa 18:13 i 22:15, a set je dobila sa 25:16 za vođstvo od 2:0 u setovima.
Odlično je Srbija počela treći set, vođstvom od 4:0 i primorala Milorada Krunića da zatraži 30 sekundi odmora. Na prvom tehničkom odmoru Srbija je vodila sa 8:5, a zatim je prednost povećvala do 13:7, kada je Krunić zatražio drugi trenerski tajm – aut. Izvanredni smeč servisi Alekse Brđovića, ali i odlična igra u bloku i u polju, donela je Srbiji vođstvo od 16:7. I posle drugog tehničkog tajm – auta nastavio je Brđović sa odličnim servisima i Srbiji doneo prednost od 18:7. Do kraja, Srbija je Hrvatskoj prepustila još samo pet poena za konačnih 25:12 i pobedu od 3:0.
Plasman na XVII SP 2013. u konkurenciji juniora, koje će se odigrati od 22. avgusta – 01. septembra u Ankari i Izmiru, u Turskoj, izboriće pobednici četiri kvalifikacione grupe. Plasman na SP do sada su izborili Turska, organizator, Italija, prvak Evrope 2012, Argentina, Brazil, Venecuela, Kina, Japan, Indija, Iran, SAD, Kanada, Meksiko, Egipat, Maroko, Ruanda i Tunis.
Povezana vest:  SVETSKA LIGA, Amerikanci pobedili Portoriko nakon pet setova