ru16Srbiji bod protiv Olimpijskog šampiona

Seniori Srbije osvojili su bod u drugoj utakmici protiv Rusije, Olimpijskog šampiona, na njegovom terenu. U drugom duelu Olimpijskih šampiona i pravka Evrope, u B grupi Svetske lige 2013, Rusija je večeras, u drugoj utakmici II vikenda, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:23, 24:26, 22:25, 25:18 i 15:8, posle 129 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Jantranji u Kalinjingradu posmatralo je 6070 gledalaca, a sudili su Borislav Gospodinov Pobornikov iz Bugarske i Frans Loderus iz Holandije.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (12), U. KOVAČEVIĆ (2), IVOVIĆ (2), PETKOVIĆ (2), STANKOVIĆ (11), ATANASIJEVIĆ (15), STAROVIĆ (2), BRĐOVIĆ, PODRAŠČANIN (12), ROSIĆ, LISINAC (1), PETRIĆ (13). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I STRAHINJA KOZIĆ.

RUSIJA: MAKAROV (4), APALIKOV (2), GRANKIN (1), SIVOŽELEZ (10), PAVLOV (22), SPIRIDONOV (14), AŠČEV (13), VOLVIČ (6), VERBOV, ŽIGALOV (1), JERMAKOV, ŽILIN (1). TRENERI: ANDREJ VORONKOV I SERĐO BUSATO.

Posle mnogo bolje igre nego u prvom meču, izabranici Igora Kolakovića su osvojili bod protiv Rusije u Kalinjingradu, u utakmici u kojoj su odbojkaši Srbije izvanredno igrali tokom prva tri seta, dok su Rusi dominirali u četvrtom i petom setu. Borbenost srpskih odbojkaša, kao i kvalitetna igra i u napadu i naročito u odbrani, posebno u završnicama prva tri seta, doneli su Srbiji vođstvo od 2:1 u setovima. Ipak, Rusi su u nastavku zaigrali mnogo bolje i stigli do druge, minimalne pobede, protiv Srbije.
Početak meča doneo je prednost Srbije od 4:2, pa 6:4, da bi Rusi izjednačili na 6:6. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za Srbiju, a posle 9:8, Rusi su sa dva uzastopna poena preokrenuli rezultat u svoju korist, 10:9. Izjednačila je Srbija na 11:11, a Rusija povela sa 13:11, pa 15:12 i 16:13 na drugom tehničkom tajm – autu. Vodila je Rusija sa 17:13, pa 20:15, kada je Srbija serijom 3:0 smanjila na 20:18 i primorala Voronkova da zatraži predah. Posle tajm – auta, Srbija je smanjila na 20:19, a posle vođstva Rusije 21:19 uspela da izjednači na 21:21. Posle 22:22, Rusija je osvojila dva vezna poena i stigla do dve set lopte – 24:22. Iskoristili su Rusi drugu za konačnih 25:23 i vođstvo od 1:0 u setovima.
Na startu drugog seta Srbija je povela sa 3:1 i održavala razliku do 7:5, kada su Rusi izjednačili. Na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:7 za Srbiju. Posle 8:8, Srbija je serijom 3:0 stigla do 11:8, a posle 12:10 do 14:10. Na drugom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 16:11, a posle 16:13 i sa 18:13. Smanjili su Rusi na 18:15, a Srbija potom povećala prednost na 21:16. Smanjili su Rusi na 22:19, a posle 23:19 i na 23:21. Stigla je Srbija do tri set lopte, 24:21, ali su Rusi uspeli da izjednače. Ipak, Srbija je iskoristila četvrtu set loptu za konačnih 26:24 i izjednačenje na 1:1 u setovima.
Treći set je počeo vođstvom Srbije od 3:1, a Rusi su izjednačili na 3:3. Usledila je serija 3:0 Srbije za prednost od 6:3, pa 7:4, odnosno 8:4 na prvom tehničkom odmoru. Vodila je Srbija sa 10:6, a Rusi smanjili na 10:8, pa zatim na 11:10. Povela je Srbija potom sa 14:10 i 15:12, a Rusija smanjila na 15:14. Na drugom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 16:14, pa zatim i sa 17:15, kada su Rusi uspeli da izjednače. Vodila je Srbija sa 19:18, a Rusi osvojili dva vezana poena za prednost od 20:19. Uzvratila je Srbija i povela sa 22:21, a posle izjednačenja serijom 3:0 završila set sa 25:22 za vođstvo od 2:1 u setovima.
Rusi su bili znatno agresivniji na početku četvrtog seta i poveli su sa 3:1, pa zatim od 4:3 do 8:3, koliko je bilo na prvom tehničkom odmoru. Smanjila je Srbija na 8:5, a Rusi uzvratili za 10:5, pa 14:7 i 16:9, koliko je bilo na drugom tehničkom tajm – autu. Vodila je Rusija sa 19:11, pa 20:14, da bi na kraju bilo 25:18 za izjednačenje na 2:2 u setovima.
Povela je Rusija u petom setu sa 1:0, a Srbija izjednačila na 1:1. Usledila je serija Rusa 3:0 za vođstvo od 4:1, a posle 5:2, Rusi su ponovo osvojili tri uzastopna poena za prednost od 8:2. Vodila je Rusija sa 10:3, 12:5, pa 13:6. Srbija je smanjila na 13:8, a Rusi su zatim osvojili dva uzastopna poena za konačnih 15:8 i pobedu od 3:2.
Seniori Srbije se iz Rusije vraćaju sutra uveče.
Srbija će tokom III vikenda B grupe Svetske lige gostovati u Iranu. Utamice Srbija – Iran odigraće se u Teheranu u petak, 21. juna i u nedelju, 23. juna.

Povezana vest:  Predsednik FIVB Grasa u Brazilu optužen za korupciju