juniorke ekipaJUNIORKE – XVII SP 2013.

Druga pobeda juniorki Srbije

Juniorke Srbije ostvarile su drugu pobedu na XVII SP 2013. u Brnu, u Češkoj. Srbija je večeras, u 4. kolu B grupe, pobedila Japan sa 3:2, po setovima 25:21, 25:21, 16:25, 21:25 i 15:10, posle 113 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Kajot posmatralo je gledalaca, a sudili su

SRBIJA: POPOVIĆ (13), SIMIĆ, BOŠKOVIĆ (24), STEPANOVIĆ, KUBURA, TRNIĆ (11), ČIKIRIZ, ČANAK, BUŠA (19), MIRKOVIĆ (3), OLUIĆ, LUKIĆ (12). TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

JAPAN: ODA (3), HOMA, JAMAUČI (12), NOMURA, NAKAJA, KOĐIMA, HORIJE (13), HOSOKAVA (4), ITOH (9), JAMAGAMI, DOI (18), INUE (24). TRENERI: JASUHIRO FUKUDA I DAIČI SAEGUSA.

Zabeležila je Srbija vrednu pobedu protiv Japana, u meču u kome su izabranice Ratka Pavličevića odlično odigrale prva dva seta i povele sa 2:0, a zatim dozvolile Japankama da se potpuno vrate u meč. Ipak, u petom setu su juniorke Srbije zaigrale maksimalno angažovano i zasluženo ostvarile trijumf koji im, uz sutrašnju pobedu protiv Tajlanda, može doneti plasman na drugo mesto u B grupi, odnosno u osmini finala trećeplasiranu selekciju iz A grupe.
Početak meča pripao je Japankama, koje su vodile od starta, a na prvom tehničkom odmoru sa četiri poena prednosti – 8:4. Smanjila je Srbija na 8:7, a kod vođstva Japana od 10:7, Pavličević je zatražio tajm – aut. Vodio je Japan sa 11:8, pa 13:10, da bo Srbija serijom 5:0 preokrenula rezultat i povela sa 15:13. Izjednačio je Japan na 15:15, a na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:15 za Srbiju. Izjednačio je Japan na 16:16, a Srbija osvojila dva uzastopna poena za 18:16. Održavala je Srbija razliku do 21:19, kada su Japanke osvojile dva poena za izjednačenje na 21:21. Uzvratila je Srbija i serijom 3:0 stigla do 24:21. Realizovala je Srbija prvu set loptu za konačnih 25:21 i vođstvo od 1:0 u setovima.
Odlično je Srbija počela drugi set i povela sa 4:0. Povećavala je Srbija razliku i posle 7:1, na prvom tehničkom tajm – autu vodila sa 8:4. Povela je Srbija sa 9:4, a Japan serijom 3:0 smanjio na 9:7. Posle 10:8 za Srbiju, Japanke su sa dva uzasopna poena stigle do prvog izjednačenja u drugom setu na 10:10. Igralo se zatim poen za poen do 13:12 za Srbiju, kada su Japanke povele prvi put u drugom setu, sa 14:13. Odgovor Srbije je bio identičan, dva vezana poena za vođstvo od 15:14. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:15 za Srbiju. Serijom 3:0, Srbija stiže do četiri poena prednosti, 19:15, a Japanke sa dva vezana poena smanjuju na 19:17. Na isti način Srbija vraća razliku na četiri poena – 21:17. Ponovo su Japanu pripala dva uzastopna poena za 21:19, a zatim se igralo poen za poen, da bi Srbija stigla do četiri set lopte – 24:20. Iskoristila je Srbija drugu za konačnih 25:21 i vođstvo od 2:0 u setovima.
Vodio je Japan na startu trećeg seta sa 3:2, a Srbija preokrenula rezultat i povela sa 5:4. Od tog trenutka, Japanke su napravile seriju 5:0 i povele sa 9:5. Smanjila je Srbija na 9:7, pa se igralo izjednačeno do 12:9, kada je Japan osvojio tri uzastopna poena za prednost od 15:9. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:10 za Japan. Povele su Japanke sa 20:12, a na kraju je bilo 25:16 za smanjenje vođstva Srbije na 2:1 u setovima.
Na početku četvrtog seta se vodila žestoka borba za svaki poen, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Vodio je Japan sa 6:5, a Srbija je na prvom tehničkom odmoru imala dva poena prednosti – 8:6. Imala je Srbija tri poena prednosti pri rezultatu 10:7, a Japan je potom izjednačio na 10:10. Posle 11:10 za Srbiju, Japan je serijom 3:0 preokrenuo rezultat i poveo sa 13:11. Održavao je Japan razliku, pa je na drugom tehničkom tajm – autu vodio sa 16:14. Vodio je Japan sa 18:15, pa 19:16, a zatim i sa 22:17. Japan je četvrti set rešio u svoju korist sa 25:21 za izjednačenje na 2:2 u setovima.
U odlučujućem, petom setu, Japan je poveo sa 2:0, pa je Ratko Pavličević odmah zatražio tajm – aut. Posle predaha usledila je fantastična serija Srbije od 8:0 za vođstvo od 8:2 kada su promenjene strane. Nastavila je Srbija neverovatnu seriju (ukupno 9:0) i povela sa 9:2. Japan je uspeo da smanji na 9:4, a zatim i na 10:6. Sa dva vezana poena Srbija ponovo stiže do šest poena viška – 12:6, a Japan uzvraća na isti način i smanjuje na 12:8. Imala je Srbija šest meč lopti – 14:8 i iskoristila je treću za konačnih 15:10 i trijumf od 3:2.
Juniorke Srbije će sutra, u poslednjem, 5. kolu B grupe, igrati protiv Tajlanda od 15,00 časova.

Povezana vest:  XXII SVETSKA LIGA 2011, Karte u prodaji u Novom Sadu i Beogradu za utakmice protiv Argentine