SW - EL - SERBIASENIORKE – V EVROPSKA LIGA 2013.

Četvrta pobeda seniorki Srbije

Seniorke Srbije ostvarile su četvrtu pobedu u B grupi V Evropske lige 2013. Srbija je večeras, u Hamburgu, u prvoj utakmici 2. kola III turnira, pobedila Izrael sa 3:0, po setovima 21:16, 21:14 i 21:12, posle 54 minuta igre.
Utakmicu u dvorani „Dudova šuma“ posmatralo je 650 gledalaca, a sudili su Tibor Eva iz Mađarske i Magnus Hagstrem iz Švedske.

SRBIJA: RAONIĆ (3), KECMAN, MEDIĆ, SAVIĆ (8), LUKOVIĆ, HELIĆ (10), BEZAREVIĆ, ROSIĆ, BURSAĆ (9), DABIĆ, BLAGOJEVIĆ (9), STEVANOVIĆ (8). TRENERI: ALEKSANDAR VLADISAVLJEV I VLADIMIR MEDENICA.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORKE, Lagan posao za TENT

IZRAEL: LIKAČENKOVA (1), VELIKIJ (5), A. GLUK (6), PEHAM, CINOBER, CUR (12), KOLNOGOROV (1), PONTE (1), RODRIGES (3), ARTMENKO, ŠEBOTAROV, K. GLUK. TRENERI: ARI SELINDŽER I ČEN HIMELFARB.

Srbija je još jednom pobedila Izrael maksimalnim rezultatom, ovoga puta u Hamburgu, u meču u kome su izabranice Aleksandra Vladisavljeva bile dominantne od prvog do poslednjeg poena.
Povela je Srbija na početku meča sa 4:1, a Izrael smanjio na 4:3. Ponovo je Srbija stekla tri poena prednosti, 6:3, a zatim i 9:5. Smanjio je Izrael na 9:7, a Srbija povećala na 11:7. Na tehničkom tajm – autu je bilo 12:10, a zatim i 14:10 za Srbiju. Smanjio je Izrael na 14:12, a Srbija serijom 4:0 povela sa 18:12. Vodila je Srbija sa 20:13, a set je završila sa 21:16 za vođstvo od 1:0 u setovima.
U drugom setu Izrael je poveo sa 3:1, a Srbija preokrenula na 6:5, pa 8:5. Vodila se potom izjednačena borba, da bi na tehničkom odmoru bilo 12:10 za Srbiju. Vodila je Srbija sa 15:12, a zatim serijom 5:1 stigla do 20:13. Drugi set je Srbija dobila sa 21:14 za vođstvo od 2:0.
Ponovo se na početku seta, trećeg, vodila ravnopravna borba, da bi Srbija povela sa 6:4, pa 10:5 i 12:7. Serijom od pet uzastopnih poena Srbija stiže do 17:7, pa 19:10 i 20:11, da bi set i meč okončala sa ubedljivih 21:12.
Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Nemačke od 18,00 časova.

Povezana vest:  „Za Vas pišu": Marija Milošević i Milena Matić - Dođite na pesak da se zajedno smejemo, nadmećemo i družimo