SRBvsBULG-004

Odbojkaši Srbije lako pobedili Dansku za četvrtfinale EP

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale prvenstva Evrope pošto je večeras u Arhusu, u osmini finala, savladala domaću selekciju Danske sa 3:0 (25:17, 25:17, 25:22).
Najbolji srpski odbojkaši u borbi za polufinale igraju sutra od 20 sati protiv selekcije Belgije, takođe u Arhusu.
Utakmica je odigrana u dvorani Energi pred 4.120 gledalaca, a sudili su Pjotr Dudek iz Poljske i Peter Bajči iz Slovačke.
Srbija: Kovačević (3), Ivović (2), Petrić (4), Petković, Stanković (5), Jovović (1), Nikić (7), Atanasijević (7), Starović (8), Podraščanin (9), Rosić, Lisinac (5).
Danska: Jensen (6), Knudsen (5), Varming (2), Gade, Sorensen (5), Jakobsen, Ditlevsen (13), Bonesen, Ktistijansen, Tenderup, Hus (1), Mikelsons.
Prvaci Evrope su sigurnom igrom salvadali Dansku, u meču u kojem se pitanje pobednika nije postavljalo nijednog trenutka. To najbolje pokazuje podatak da je samo tri puta na utakmici bio nerešen rezultat – 1:1 u drugom setu i 7:7 i 8:8 u trećem.
Izabranici Igora Kolakovića bili su maksimalno koncentrisani, sigurni i preciznom igrom potpuno su kontrolisali meč.
Povela je Srbija na početku utakmice sa 3:0, pa 8:3, 10:4 i 16:8. Vodila je i sa 24:14, set je završila sa 25:17 za vođstvo od 1:0, a istim rezultatom dobila je i drugi set.
Srpski odbojkaši su u nastavku susreta dopustili Dancima jedino da izjednače na 7:7, a zatim i na 8:8. Usledila je nova serija znatno kvalitetnijeg sastava Srbije koji je realizovao četvrtu meč loptu za konačnih 25:22 i siguran trijumf od 3:0.
Rezultati osmine finala, Arhus: Srbija – Danska 3:0 (25:17, 25:17, 25:22), Italija – Holandija 3:1 (24:26, 25:18, 25:21, 25:18).
Gdanjsk: Rusija – Slovačka 3:0 (25:20, 25:14, 25:21), Poljska – Bugarska (meč je u toku).
U četvrtfinalnim utakmicama prvenstva Evrope sutra se sastaju Srbija – Belgija (Arhus, 20 sati), Finska – Italija (Arhus, 17), Francuska – Rzsija (Gdanjsk, 17) i Nemačka – pobednik meča Poljska/Bugarska (Gdanjsk, 20).

Povezana vest:  Ubu tri kuće i odbojkaški teren od odbojkaške porodice