loptaSENIORI – KUP CEV 2014.
Đerdapu bod u Finskoj

Odbojkaši Đerdapa iz Kladova pretrpeli su minimalni poraz u prvfoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV 2014. u Finskoj. Tikerit iz Kokole je večeras pobedio Đerdap sa 3:2, po setovima 25:18, 23:25, 25:17, 23:25 i 15:10, posle 124 minuta igre. Revanš utakmica će se odigrati naredne srede, 30. oktobra od 18,00 časova u dvorani Jezero u Kladovu.
Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova, o konačnom pobedniku odlučiće „zlatni set“, koji će se odigrati odmah završetku druge utakmice.
Đerdap će u osmini finala, ukoliko eliminiše Fince, igrati protiv pobednika dvomeča Malije Mili Pjango Ankara (Turska) – Lokomotiva Harkov (Ukrajina). U prvoj utakmici, odigranoj u Ankari, Lokomotiva je slavila sa 3:2, po setovima 25:16, 19:25, 19:25, 25:20 i 15:8.

Povezana vest:  Održana sednica Predsedništva UOKPL – predloženo da Superliga počne 15. septembra