Odbojka SRB-CRO Jelena NikolicEI 2015 BAKU

Seniorke Srbije pobedile Rusiju sa 3:0 – u utorak u četvrtfinalu protiv Belgije

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je četvrtu pobedu, treću maksimalnu i osvojila prvom mesto u B grupi na Evropskim igrama u Bakuu, pa će u utorak, 23. juna u četvrtfinalu igrati protiv Belgije. Srbija je večeras, u poslednjoj utakmici 5. kola B grupe pobedila Rusiju sa 3:0, po setovima 30:28, 25:14 i 25:16, posle 85 minuta igre.

Utakmicu u Kristalnoj dvorani posmatralo je 400 gledalaca, a sudili su Agnješka Mihlik iz Poljske i Fabris Kolados iz Francuske.

Sjajno su igrale izabranice Zorana Terzića u meču protiv Rusije, izuzimajući prvi deo prvog seta. Rusija je u prvom delu igre imala konstantnu prednost, ali je Srbija u završnici uspela da potpuno preokrene rezultat i povede sa 1:0. Tokom drugog i trećeg seta, Srbija je sigrunom igrom uspela da slomi otpor rivala i ostvari pobedu za prvo mesto u grupi.

Srbija je povela sa 1:0 na početku meča, a tada je Rusija preuzela vođstvo i nije ga ispuštala. Vodile su Ruskinje sa 8:6, 14:10, 16:13, pa 21:17, da bi Srbija tada smanjila na 21:20. Posle 22:20 za Rusiju, Srbija je izjednačila na 22:22, a Rusija zatim stigla do dve set lopte – 24:22, posle dve greške srpskih odbojkašica. Rašićeva je smanjila na 24:23, a Drpa anulirala drugu set loptu Ruskinja za 24:24, da bi posle još jednog dobrog servisa Rašićeve, Ruskinje pogrešile, pa je Srbija stigla do prve set lopte – 25:24. Isajeva je izjednačila, a zatim su Ruskinje izblokirale Mihajlovićevu za treću set loptu – 26:25. Izjedančila je Mihajlovićeva na 26:26, a Isajeva donela Rusiji četvrtu set loptu – 27:26. Stevanovićeva je poravnala na 27:27, a Ruskinje povele sa 28:27. Stevanovićeva je izjednačila na 28:28, a zatim asom donela Srbiji drugu set loptu – 29:28. Jovana Stevanović je svojim trećim uzastopnim poenom, a drugim asom donela Srbiji vođstvo od 1:0 u setovima – 30:28.

Povezana vest:  ČETVRTE „EKOLIMPIJSKE IGRE“ ODRŽANE U KRUŠEVCU

Na početku drugog seta se vodila borba poen za poen, da bi Srbija posle 3:3 povela sa 5:3, pa 6:4, ali su Ruskinje serijom 4:0 povele sa 8:6. Uzvratila je Srbija serijom 3:0 za prednost od 9:8, a Ruskinje odmah preokrenule na 10:9. Povela je zatim Srbija sa 11:10, a posle izjednačenja na 12:12, serijom 4:0, sa 16:12, koliko je bilo na drugom tehničkom tajm – autu. Posle predaha, Srbija je nastavila sa fantastičnom igrom i povela sa 20:12, posle ukupne serije od čak 8:0. Vodila je zatim Srbija sa 24:13, a zatim iskoristila drugu set loptu za 25:14 i povela sa 2:0 u setovima.

Povela je Srbija u trećem setu sa 3:0, a Rusija smanjila na 3:2, da bi Srbija uzvratila i povela sa 5:2 i 7:3. Na prvom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 8:4. Smanjile su Ruskinje na 8:5, a Srbija serijom 3:0 stigla do prednosti od 11:5. Na drugom tehničkom tajm – autu Srbija je vodila sa 16:11. Smanjile su zatim Ruskinje prednost Srbije na samo dva poena – 16:14, da bi Srbija potom povela sa 19:14, posle tri uzastopna poena. Nakon 19:15, Srbija je osvojila pet poena u nizu i povela sa 24:15. Iskoristila je Drpa drugu meč loptu za konačnih 25:16 i makismalnu pobedu za prvo mesto u grupi.

Seniorke Srbije će u četvrtfinalu igrati protiv Belgije, u utorak, 23. juna, a tačna satnica će naknadno biti saopštena.